A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
.

Професії

МУЛЯР


Професія муляра – одна з основних будівельних професій.Муляр зводить фундаменти і стіни будівель з природного та штучного каміння, робить внутрішні перегородки, мурує опори, колони, труби, готує розчини і суміші, здійснює монтаж збірних елементів. 

Кваліфікований муляр повинен знати властивості та можливості різних видів матеріалів і види кладки, властивості деталей і конструкцій, які використовуються при спорудженні кам’яних споруд, прийоми приготування розчинів, різні види інвентаря.


СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ

Столяр будівельний займається обробкою деревини, виготовленням виробів з неї, при необхідності монтажем їх на будівельних об'єктах. Столяр - багатопрофільна та одна з найдавніших професій у світі, а обробка дерева - одне з перших ремесел, яким опановувала людина.

Робочим місцем столяра є найчастіше верстат чи сучасні його модифікації. У випадку, якщо роботою столяра є монтаж виробів, (вбудованих меблів, вікон, дверей і ін.), робочим місцем столяра є ті об'єкти, на яких виконується монтаж. 


ШТУКАТУР


Штукатур – відповідальна будівельна професія. Від якості виконаних штукатурних робіт залежить загальний вигляд приміщення чи будинків.

Основне завдання штукатура – зробити всю поверхню, яка підлягає оштукатуренню, рівною, без горбів, западин і дефектів. 

Кваліфікований штукатур повинен вміти виконувати оштукатурення сухим і мокрим способом, ремонтувати і перетирати поверхні, здійснювати розмітку та розбивку поверхонь, користуватися механізованим інструментами.


 


СТОЛЯР; ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ


Столяр – одна з найпоширеніших будівельних професій.

Столяр виконує цілий комплекс будівельних робіт: обробку деревини, виготовлення виробів з деревини, монтаж готових столярних виробів. 

Кваліфікований столяр повинен вміти користуватися ручними і механізованими столярними інструментами, виконувати основні види столярних операцій, готувати поверхні під фанерування, зачищати деталі, збирати прості столярні вироби, меблі, користуватися вимірюваними інструментами.

Відео

МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ

Це спеціаліст по гіпсокартонних конструкціях, від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Здебільшого – це стелі (євро) із різними підсвітками, площинами, об’ємами, кольорами.
Дана професія має оздоблювальну основу, яка повинна відповідати нормам і правилам монтажних конструкцій. Тобто спеціаліст повинен враховувати товщину стелі, падіння світла та взагалі повинен вміти розробити конструкцію так, щоб вона вписувалася у вже існуючий інтер’єр, „не рвала”, а підкреслювала оригінальність


 

Відео

МАЛЯР

У кожному будівельному виробництві, на кожній будові – заключний етап це малярні роботи. Саме після їх завершення будинок набуває естетичного вигляду та готовий до експлуатації. 

Робота маляра складна і трудомістка, але водночас цікава та творча. В процесі своєї роботи маляр зачищає поверхню, займається ґрунтуванням, шпаклюванням, шліфуванням, готує розчин, фарбує, клеїть шпалери та інші спеціальні матеріали.

Кваліфікований маляр повинен знати технологію оздоблювальних робіт, хімічний склад розчинів та вимоги до якості і стійкості, будову та принципи дії машин.


Відео

                                                      ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК

Вишукані фасади та інтер’єри будинків, облицьовані плитками і оздоблені різнокольоровими візерунками є витвором майстерності лицювальників-плиточників.

Ця професія досить розповсюджена. Будівельні і монтажні організації України, домобудівельні комбінати, ремонтні та житлово-експлуатаційні управління мають постійну потребу в спеціалістах цієї професії. 

Лицювальник-плиточник повинен вміти сортувати плитку за розміром, кольором, готувати розчини, сухі суміші, мастику, готувати поверхню під облицювання, накладати металеву сітку, обмазувати її розчином, лицювати підлогу килимовою керамікою, вміти використовувати в роботі електрифіковані механізми, ручний інструмент, бетоно- або розчиномішалки, мозаїчно-шліфувальні машини, катки, скребки.


 

Відео
 

Відео
 
   СЛЮСАР-САНТЕХНІК, ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Сучасна професія слюсаря-сантехніка дуже поширена і необхідна для будь-яких видів та етапів будівництва, там де є техніка, механізми, прилади, агрегати і власне холодне та гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалювання. 

Сантехніки проводять монтажні і встановлювальні роботи нового сантехнічного статкування. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а також заміна старого устаткування на нове. 

До основних виробничих операцій слюсаря-сантехніка відносяться встановлення та приєднання до трубопроводів різного сантехнічного устаткування, підготовка сантехнічного і слюсарного устаткування, комплектування матеріалів та виробів для налагодження санітарно-технічних систем, монтування водопроводів і каналізації, насосів, парових котлів, терморегуляторів та іншого обладнання, усунення різних дефектів.

Робота електрозварника є важкою та цінною. При роботі потрібно бути дуже обережним, обов’язково надягати спеціальні захисні окуляри, щоб не пошкодити зору.
Відео

                                     ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ


Професія електрозварника широко застосовується в промисловості, сільському господарстві, будівництві, на підприємствах і в організаціях різних форм власності. Важко знайти галузь в народному господарстві, де б можна було обійтися без електрогазозварника. 

До основних виробничих операцій електрогазозварника відносяться: збір заготовки або вузла для зварювання, підготовка зварювального устаткування, встановлення необхідного режиму зварювання, здійснення необхідних заходів для зменшення напруженості та деформації у процесі зварювання, усунення різних дефектів.


Відео


ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК ПО ОСВІТЛЕННЮ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ; ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК ПО СИЛОВИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ ТА ОБЛАДНАННЮ


Найбільш поширена і популярна професія електротехнічного профілю.

Останнім часом професія електрика дуже затребувана на ринку праці. Це пов’язано з тим фактом, що все життя людей і людства в цілому безпосередньо пов’язана з електрикою.

Важко навіть уявити собі сучасний і майбутній світ без електрики, без якої не існували б сучасні інформаційні комп’ютерні мережі Інтернет, автоматизовані системи керування технологічними процесами.

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж та електроустаткування здійснює всі види електромонтажних робіт: встановлення електроосвітлювального устаткування, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників, розподільних шаф, електродвигунів, пускорегулюючої апаратури, забезпечує заземлення, випробовує якість та ізоляцію електричних пристроїв.

Щоб якісно виробляти, налагоджувати та експлуатувати сучасні електротехнічні пристрої, треба мати глибокі знання, набути вмінь і навичок, тоді праця буде творчим процесом, а працівник — творцем, який отримує від праці не лише матеріальне, а й моральне задоволення.

Висококваліфіковані електрики мають можливість працевлаштуватися у провідних фірмах м. Луцька: «Луцьксантехмонтаж №536», «Волинська електротехнічна компанія», «Електросервіс», «Житлобуд-2», а також за межами України.

Відео

                                                                             ЖИВОПИСЕЦЬ


Живописець – професія творчого характеру, спрямована на формування і впорядкування предметно-просторового середовища, в процесі якого досягається єдність його функціональних і естетичних аспектів. 

Основним завданням живописця є гармонійне поєднання різних технік художнього оздоблення в інтер’єрах і екстер’єрах будівель різного призначення. Живописець намагається за допомогою сучасних і стародавніх матеріалів та технік живопису створити привабливе, функціонально оправдане середовище для перебування людей. В своїй роботі використовує кращі традиції світового живопису і національні традиції нашого народу.
Відео

ВИРОБНИК ХУДОЖНІХ ВИРОБІВ З ДЕРЕВА

Виробник художніх виробів з дерева – професія творчого характеру. 

Основними завданнями виробника художніх виробів з дерева є виготовлення виробів з дерева, в яких гармонійно поєднуються використання різноманітних технік різьблення з утилітарними функціями виробу, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків, створення естетичного функціонального середовища за рахунок використання національних традицій і сучасних тенденцій декоративно-ужиткового мистецтва.

Виробник художніх виробів з дерева виконує різьблення по дереву усіх видів, мозаїчні набори в різних техніках, проекти художніх виробів з дерева, проекти оздоблення інтер’єрів та творчі роботи виставочного характеру.
 

Відео
 

Відео

                                  ВИРОБНИК ХУДОЖНІХ ВИРОБІВ З КЕРАМІКИ

Виробник художніх виробів з кераміки – творча професія, спрямована на формування та впорядкування предметно-просторового середовища, в процесі якого досягається єдність його функціональних і естетичних аспектів.

Основними завданнями виробника художніх виробів з кераміки є виготовлення виробів, в яких гармонійно поєднуються використання різноманітних технік декорування з утилітарними функціями виробу, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків. 

Виробник художніх виробів з кераміки створює естетичне функціональне середовище, використовуючи національні традиції і сучасні тенденції декоративно-ужиткового мистецтва.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора