A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Ілюзія дозвілля: Як ідеально спланувати день на затяжному карантині

Дата: 28.04.2020 23:07
Кількість переглядів: 284

Ілюзія дозвілля: Як ідеально спланувати день на затяжному карантині

https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/03/YAk-vidbuvatymetsya-dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu-e1584006057491.jpg

Так, весна іде, а ми сидимо вдома. Це вимушена необхідність, і цей час можна провести з користю.

Україна перебуватиме на карантині ще до 11травня. У цьому контексті багато хто сприйняв продовження карантину в Україні як додаткові кілька тижнів відпочинку і не знає, чим зайнятися у цей час.

За тижні, що минули, ми  призвичаїлися до карантину і навіть дещо звикли до нього. Проте потрібно все ж таки  не залишати свої домівки  без потреби та не наражати себе на небезпеку, віддаючи перевагу цікавим хобі вдома.

Чим можна зайнятися на тривалому карантині і головне – як розпланувати свій день так, щоб він був продуктивним.

Режим «карантинного» дня

Режим життя більшості з нас зараз монотонний . У такій реальності важливо давати собі нові емоції та стимулювати нові зацікавленості.

Найважливіше – коректно спланувати день. Розпорядок дня ніхто не скасовував – підйом, чищення зубів, зарядка, провітрювання кімнати. Прокидатися варто щодня в один і той самий час, обов’язково снідати.

Звісно, протягом усіх тижнів карантину, коли весна у самому розцвіті, не вийде сидіти вдома абсолютно весь час. Сходити у магазин, винести сміття потрібно, але виходити слід лише у масці та рукавичках і обов'язково дотримуватися правил безпеки.

Порада 1.     Режим дня «робочий». Варто мати план на кожен день. Формувати його можна на папері, у смартфоні чи у голові. Корисно щодня, окрім обов’язкової роботи, робити щось цікаве та різне. Згодом це стане звичкою і виконувати все за пунктами буде легко. Приміром, під час обідньої перерви можна зробити кілька фізичних вправ, вивчити кілька іноземних слів, прочитати новий вірш, пересадити вазон, полити квіти або скласти перелік фільмів на найближчі кілька днів. Звісно, не треба забувати про відпочинок – його теж вписуйте у режим дня.  

Порада 2.       Робоче місце вдома. Так, карантин – це не канікули, тож працювати віддалено потрібно так само якісно, як і в училищі. Не забувайте  про онлайн навчання. Проте протягом дня варто не лише працювати, а й займатися спортом та стежити за раціоном харчування. Це допоможе тримати в тонусі не лише мозок, а й тіло. Аби робота була максимально продуктивною, потрібно належним чином підготувати робоче місце – прибрати зайві речі зі столу. Це допоможе налаштуватися на роботу, і нічого не відволікатиме від заданого темпу. Також варто облаштувати кімнату так, щоб вона була добре освітлена, та часто провітрювати її.

Порада 3.   Необхідний відпочинок. Коли чергова справа зі списку, складеного напередодні, виконана, варто перепочити. Це може бути чашка чаю або кави, зарядка, улюблена пісня, кілька віджимань або скручувань. До того ж під час роботи за комп’ютером не треба забувати про відпочинок для очей – через кожні 45 хвилин відводьте погляд вдалину на 1-3 хвилини.

Порада4.      Чистий інформаційний простір. Зрештою це – чи не найголовніша порада для вашого ментального здоров'я та душевного стану. . Достатньо один раз на день прочитати новини з офіційного джерела інформації – Міністерства охорони здоров’я та одного-двох улюблених, дійсно якісних видань, про захрорювання. Не перевантажуйте себе страхітливими фактами та не «заражайтесь» панічним настроєм.

Все мине, все буде добре, варто лише перечекати, поставивши соціальне життя на паузу на кілька тижнів.

Бажаємо вам  здоров’я .


 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора