A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Урок №2-3(4 год.) Тема: Внутрішня каналізація будинків, ІІ частина

Дата: 29.03.2020 20:46
Кількість переглядів: 306

Урок №2-3(4 год.)

Тема: Внутрішня каналізація будинків

 

Шар води утворюється в згині трубопроводу (U-подібні) або між двома циліндрами (пляшкового типу). Частіше всього сифони виготовляють із чавуну, сталі(хромовані) або пластмаси. U-подібні чавунні сифони (старої модифікації) встановлюються з умивальниками, мийками, пісуарами і мають ревізію в своїй конструкції. Сифони пляшкового типу, як пластмасові так і хромовані, монтують в житлових будинках з умивальниками, мийками, біде. Для ванн випускають спеціальні сифони з переливною трубою і мають невелику висоту.

 

Гідравлічні затвори (сифони).

а) чавунний двооборотний; б) пластмасовий двооборотний; в) для підлогових чаш; г) для ванн;д) пластмасовий пляшковий;

1-корпус; 2,7- кришки; 3- болти; 4- отвір для прочищення;

5- трійники; 6-накидна гайка.

   На промислових підприємствах передбачається господарсько-побутова і виробнича система каналізації. Санітарні прилади в промислових будівлях групуються в душових, умивальних, кімнатах особистої гігієни і т.д.

   Душові приміщення передбачаються на виробництві, де можливе значне забруднення пилом та вологою і обладнуються кабінами з піддонами .

   Якщо кабіни розташовані в приміщеннях з вологонепроникної підлогою, то піддони не встановлюють. Вода з кабіни збирається лотком з трапом. Для прибирання приміщення в душовій передбачається поливальний кран.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Умивальні обладнують індивідуальними умивальниками. Щоб зменшити площу, що займається, використовують круглі умивальники на 5-8 місць.

 

Санітарні прилади для промислових і громадських будівель:

а)груповий умивальник; б) круглий умивальник;

в) ножна ванна; г,д) питні фонтанчики;

1-змішувач; 4-ножний пуск; 5-груповий змішувач; 6-вилив; 7-чаша; 8-випуск; 9-постамент; 10,11-пусковий кран.

    На виробництві і при їдальнях використовують групові умивальники. Для підвищення зручності користування в умивальниках установлюється арматура з ножним пуском 4. Температуру води в цьому випадку регулюють груповим змішувачем 5.

    Ножні ванни установлюють в умивальних, гардеробних, переддушових, в дитячих закладах, таборах, будинках літнього відпочинку тощо. Найчастіше їх виготовляють у вигляді керамічної чаші, що встановляються в підлозі. Вода в її подається через змішувач і відводиться випуском, до якого приєднується гідрозатвір.

 

Пісуари:

а) настінний;б) установлений на підлогу;в) лотковий;

1-чаша; 2-гідрозатвір; 3-розсіювач води; 4-випуск;

5-труба з отворами; 6-трап.

   Пісуари встановлюють в чоловічих туалетах громадських, промислових та лікувальних будинків.

    Вони бувають настінні, надпідлогові, лоткові. Забруднення з пісуарів мають швидко видалятися, оскільки вони здатні утворювати осад, що призводить до заростання труб і має неприємний запах.

   Промивання пісуарів здійснюється пісуарними кранами або через автоматичні змивні бачки.

    В лоткові пісуари вода подається постійно. Забруднена вода з пісуарів відводиться через випуск-решітку, який затримує папір, недопалки тощо.

   Після випуску встановлюється гідрозатвір, якщо він не передбачений в конструкції.

 

 

 

Надпідлогові чаші:

а) з розширеною основою; б) з бічними стінками; в,г) установлені в підлогу.

    Надпідлогові чаші конструктивно аналогічні унітазам, але додатково обладнуються підставками для ніг. Деякі конструкції чаш мають бокові стінки, що придають їм стійкість і міцність. Чаші, які встановлюють в підлозі, виконують у вигляді піддону з випускним отвором і підставками для ніг. Над підлогові чаші обладнують змивними бачками або змивними кранами. В будівлях, де чаші інтенсивно використовуються (вокзали, аеропорти), застосовують автоматичні змивні бачки.

   Гігієнічні душі (біде) встановлюються в кімнатах гігієни жінки на підприємствах, в пологових будинках, санітарних вузлах житлових будинків. Індивідуальні гігієнічні душі (біде) можуть встановлюватися на підлозі або на стіні (консольні). Борт керамічної чаші біде обігрівається. Змішувач води кріпиться на торцевій частині біде біля стіни. В змішувачі  є перемикач, що направляє воду на обігрів чаші або на вилив. Чаша біде обладнується випуском Ду 32 мм, до якого під’єднується гідрозатвір.

 

   Трапи збирають забруднену воду з підлоги приміщень (громадські туалети, лазні, душові) або від технологічного обладнання. Їх встановлюють в найнижчих місцях підлоги з забезпеченням герметичності. В корпус трапу вбудований гідрозатвір. Випуск трапу може бути направлений донизу (прямий випуск) або вбік (косий випуск). Зверху трап закривається решіткою, що знімається. Верх решітки трапу повинен бути на 5-10 мм нижче рівня чистої підлоги приміщення.

 

 

Трапи:

а) з прямим випуском; б) з косим випуском;

1-кришка; 2-притискна гайка; 3-гідроізоляція; 4-корпус; 5-перекриття; 6-перегородка; 7-пробка; 8-випуск.

    Питні фонтанчики  встановлюються для постачання питної води настінні і ті, що встановлюються на підлогу.

    Підлогові фонтанчики (2) представляють собою керамічну чашу 7, на борту якої встановлений вилив 6. Чаша змонтована на постаменті 9, внизу якого розміщена педаль ножного пускового пристрою 10.

Для підтримання постійної висоти струменю при зміні тиску в водопровідній мережі в фонтанчику встановлений регулятор тиску. Невикористана вода через випуск 8 і гідрозатвір відводиться на каналізацію.

    Настінний фонтанчик (д) складається з керамічної чаші 7 на якій змонтовано вилив 6, пусковий кран і випуск 8. Всередині чаші розміщені регулятор тиску і гадрозатвір.

 

 

 

 

 

4.  Місцеве очищення стічних вод.

   Стічні води, що виходять із деяких промислових підприємств, гаражів, підприємств громадського харчування містять горючі рідини, жири, масло, кислоти, луги та інші отруйні речовини, що порушують нормальну роботу мережі, проходять місцеве очищення в решітках, пісковловлявачах, жиро-, бензо- та масловловлючах і т.д.

   Пісковловлювачі  призначені для затримання мінеральних домішок, що містяться в стічних водах. Робота пісковловлювачів базується на використанні гравітаційних сил.

   Розраховують пісковловлювачі таким чином, щоб в них випадав пісок та інші мінеральні частинки, але не випадав легкий осад органічного походження.

 Найбільш поширеними являються горизонтальні пісковловлювачі, в яких вода рухаються прямолінійно або по колу зі швидкістю 0,15-0,3 м/с. Значно рідше застосовують вертикальні та тангенційні пісковловлювачі.

 

Горизонтальні пісковловлювачі:

а) з прямолінійним рухом води; б) з рухом води по колу.

1-підведення води; 2-відведення води; 3-відведення осаду.

Жироуловлювач влаштовують при наявності в стічних водах жиру. Принцип дії жиро уловлювачів заснований на тому, що жир спливає вверх, звідки його видаляють.

  Вміст жироуловлювачів повинен бути не менш 50 л; для жироуловлювачів вмістом більше 300 л передбачається продуванням повітрям. Швидкість стічних вод в жироуловлювачах приймають 0,005 м/с при перебуванні у ньому не менше 10-15 хв.

 

Жиро- та бензовловлювачі.

а) жировловлювач; б) бензовловлювач;

1-випускна труба Ду 100 мм. ; 2-труба стоку жиру.

   Бензовловлювачі служать для очищення стічних вод, забруднених горючими рідинами (бензином, гасом, нафтою і ін.). Бензовловлювач представляє собою металевий резервуар, що складається із  двох відділів. В першому відділі горючі речовини спливають вверх і затримуються на поверхні, в другому – виникає рух стічної рідини. Швидкість стічних вод в бензовловлювачах приймають від 0,005-до 0,01 м/с і час протоку 4-5 хв.

Стічні води, що поступають в бензовловлювачі, попередньо очищують в грязестійниках, в яких швидкість води 0,003-0,005 м/с протягом 10-15 хв. 

Питання для самоконтролю:

  1. Яке призначення внутрішньої каналізації будівлі.
  2. Система внутрішньої господарсько-побутової каналізації складається:

а)

б)

в)

г)

3. До приймачів стічних вод відносяться:

    а)

    б)

    в)

    г)

4. Дати характеристику санітарних приладів, записавши в таблицю.

№ п/п

Назва санітарних приладів

Матеріал виготовлення

Застосування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора