A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Дистанційне навчання з географії. 14 група 03.04. Урок 47-48

Дата: 02.04.2020 20:45
Кількість переглядів: 21670

Дистанційне навчання з географії. 14 група

03.04.2020

Урок 47-48

Тема: Практична робота 7. Єгипет. §35. Повт.§33-34. Атлас ст.32-34

Завдання :

  1. Виконати практичну роботу 7.

Практична робота №7

Тема: Позначення на контурній карті Африки основних районів видобування нафти, залізних, мідних та алюмінієвих руд, центрів їх переробки (збагачення), основних транспортних магістралей та портів експортування.

Мета: узагальнити та систематизувати знання про розміщення видобувної та переробної промисловості, основні транспортні магістралі та вузли в країнах Африки; встановити зв’язки між регіонами видобування корисних копалин і конфігурацією транспортної системи в них.

Обладнання: підручник, економічна карта Африки, контурна карта Африки, додаткові джерела інформації.

Теоретичні відомості

Провідне місце в промисловості Африки належить гірничодобувній промисловості. За видобутком ряду найважливіших корисних копалин регіон посідає одне з перших місць у світі. Важливим чинником швидкого розвитку промисловості є висока якість місцевої сировини.

Для географії гірничодобувної промисловості характерні великі диспропорції. На частку тільки двох найбільших виробників мінеральної сировини (Нігерії і ПАР) припадає більше третини загальної вартості продукції.

Найбільшими нафтодобувними країнами регіону на 2016 р. є Нігерія — 98 млн т, Алжир — 69, Єгипет — 33, Лівія — 20, Екваторіальна Гвінея — 14. За видобутком природного газу виділяється Алжир — 93 млрд м3.

Лідерами з видобутку залізних руд є країни Західної Африки (Ліберія, Мавританія), а також ПАР (перше місце в регіоні) і Зімбабве. ПАР — лідер і з видобутку марганцевої руди, тут розробляється одне з найбільших у світі Постмасбурзьке родовище. Руди в ньому поширені на значній площі смугами протяжністю до 60 км і залягають на поверхні. Марганцеві руди також видобувають у Габоні, Марокко, ДР Конго, Гані.

Африка відіграє велику роль у світовому видобутку руд кольорових металів. За вмістом металу в руді африканські родовища є одними з кращих у світі. їхня цінність викликана і поєднанням в одному родовищі декількох металів, наприклад міді та кобальту.

Родовища міді сконцентровані в районі мідного поясу, а також у ПАР і Намібії. На базі видобутку мідних руд та їх переробки (виробництва мідного концентрату, виплавки чорнової і рафінованої міді) у Замбії і ДР Конго сформувалися гірничопромислові центри.

У Гвінеї розробляють великі родовища бокситів. На цю країну припадає до 10% світового видобутку. Боксити також видобувають у Гані, Сьєрра-Леоне та Камеруні.

Особливе значення для Африки має видобуток алмазів і золота. У 2016 р. в ПАР видобули 150т «жовтого» металу. Алмази також видобувають в Ботсвані, Анголі, ДР Конго, Намібії, Зімбабве.

Чорна металургія Африки переважно представлена передільними підприємствами. Центри із заводами повного циклу є в ПАР, Нігерії, Єгипті, Алжирі, Зімбабве. Більшість сталі виробляють заводи ПАР.

Одним із найбільш розвинених виробництв є кольорова металургія, що базується на найбагатших сировинних ресурсах. У виробництві міді провідна роль належить Замбії, ДР Конго та ПАР. Якщо мідеплавильна промисловість ПАР працює на внутрішній ринок, то продукція інших країн майже повністю експортується.

Алюмінієве виробництво в країнах Африки виникло тільки в 1950-х рр. Центри з потужними заводами є в ПАР, Камеруні, Єгипті, Гані. Вони працюють на імпортній сировині.

Значна частина країн регіону мають вихід до океану, і їхні зовнішні зв’язки здійснюються через морські порти. Найбільшими з них є Касабланка, Дакар, Лагос, Кейптаун, Дурбан, Порт-Саїд і Александрія. Більшу частину вантажів перевозять іноземні судна.

ХІД РОБОТИ

Завдання 1. Пригадайте, в яких районах (країнах) Африки видобувають нафту, залізні, мідні та алюмінієві руди. Запишіть центри їх переробки (збагачення) в таблицю (4 бали).

Видобувна та переробна промисловість в країнах Африки

Мінеральні

ресурси

Основні райони видобування (країни)

Центри переробки (збагачення) мінеральної сировини

 

Основні

транспортні

магістралі

Порти

експортування

Нафта

 

 

 

 

 

 

Залізні

руди

 

 

 

 

Мідні

руди

 

 

 

 

 

Алюмінієві

руди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 2. Позначте на контурній карті Африки: (6 балів)

  • кордони країн, а в їх межах - основні райони видобування нафти, залізних, мідних та алюмінієвих руд;
  • центри переробки (збагачення) мінеральної сировини;
  • основні транспортні магістралі та порти експортування сировини та продуктів переробки.

Основні гірничовидобувні райони Африки

  • Північноафриканський (Сахарський) - видобувають нафту, природний газ, срібло, фосфорити (Західна Сахара, Марокко, Алжир, Туніс, Лівія, Єгипет);
  • узбережжя Гвінейської затоки - нафта, золото, марганець, боксити (Гана, Нігерія, Камерун, Екваторіальна Гвінея, Габон);
  • «мідний пояс» (ДР Конго, Замбія);
  • Вітватерсранд - марганець, кам’яне вугілля, алмази, золото, залізні, хромітові, нікелеві руди та ін. (ПАР).

Висновок. Вкажіть головні особливості географії районів видобування нафти, залізних, мідних та алюмінієвих руд в країнах Африки та її вплив на просторову організацію їх економіки (2 бали)

 

  1. Опрацювати матеріал §35. Характеристика країни - Єгипет

Запитання  пересилати у Viber або Telegram за тел: 0968424181

P.S. Хочу нагадати про дослідження з географії. Якщо хтось не знає тему, то пишіть мені я нагадаю (країни Азії, країни Океанії, країни Америки, Африки).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора