A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ РІДНЕ МІСТО!

Дата: 11.09.2020 18:00
Кількість переглядів: 113

Луцьк - іменинник!
Офіційно в 2020-му Луцьку виповнилось 935 років. Це традиційне датування від першої писемної згадки про нього. І це, звичайно, умовність. Адже археологічні знахідки переконливо доводять, що нашому рідному місту набагато більше 1000 років. Але що є місто? Чим є місто? Чи це сума впорядкованих вулицями будинків? Чи люди, які проживають на його обмеженій території? Чи все ж поняття "місто" більше, ширше, ємніше і багатогранніше? 

Місто - це і територія, і вулиці, і люди. А ще - це символи і знаки, що творять його архетип, його унікальність і неповторність. Які дозволяють людям називатися його жителями і казати: я - лучанин, я - лучанка! Які ж символи властиві Луцьку? І чому саме вони? Одні з них прийшли до нас крізь віки і тисячоліття, інші - створені відносно недавно. Але і ті, й інші органічно вплелися в тканину міського єства і стали невід'ємною часткою того, що ми називаємо просто - наше місто! 

Цегла, мури, склепіння, будинки. Храми різних конфесій, збережені і втрачені назавжди: Собор, Костел, Синагога, Кенаса, Кірха. Безіменні зодчі, архітектори, будівничі, які будували Луцьк. Або один відомий, Микола Головань, який усе своє життя будує один будинок, що вже теж став символом міста. 

Знак, символ, заглавна буква Луцького псалтиря чи Луцького Євангелія, Луцької замкової книги. Луцьке чудо, Святий Миколай, який залишив відбиток свого образу на міській печатці і міських гербах. Кликун, який поєднав минуле і сьогодення міста… Замкові кахлі, фрески втраченого храму Івана Богослова і князівського палацу…

Образи чи ікони: Луцької Богородиці, яку знають як Волинську, і яку без дозволу у нас забрали… Чи тієї, яку називаємо Холмською, але яка стала невід’ємно Луцькою… Любарт, Вітовт … Князі, вельможі, єпископи… Імена яких зберегли сторінки літописів і сотні тисяч імен, стертих зі сторінок історії волею часу або людей… І корона – символ бажаного, заслуженого, але так і не отриманого. Це – Луцьк!
(Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради) 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора