A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Луцьке ВПУ будівництва та архітектури

ПАНДЕМІЯ ВСЕРЕДИНІ ПАНДЕМІЇ

Дата: 16.01.2021 14:30
Кількість переглядів: 148

Вхід в Новий 2021 рік українці, як і інше населення планети, розпочали з карантинних обмежень, локдауну. Переважна кількість людей змушені перебувати вдома. Не таємниця, що кількість дзвінків на гарячу лінію по запобіганню домашнього насильства в періоди запровадження карантину зростає, зокрема економічного і психологічного. В ООН заявляють, що через карантин, спалах домашнього насильства спостерігається у всьому світі.

Насильство може проявлятися в різних формах і діях: сексуальній, фізичній, економічній, психологічній. Під час вимушеної ізоляції від нього найбільше страждають жінки, діти та літні люди. Опитування соціологічної групи «Рейтинг» показало, що під час ізоляції жінки виконують більше домашньої роботи, а чоловіки більше часу витрачають на сон, алкоголь, спорт. Ситуація карантину неоднозначна: оскільки ті, хто вчиняють домашнє насильство, залишаються вдома, жертвам насильства часто складно або й зовсім неможливо повідомити про злочин.

Домашнє насильство раніше називали пандемією. Тепер це пандемія всередині пандемії. В умовах карантину, без роботи і зустрічей з друзями, люди не мають емоційної розрядки. Але сама ізоляція не є причиною. Карантин не створює проблему в сім’ї ? він її показує. Насильник ? завжди насильник, незалежно від того, чи він явний. Проблему легше приховати, розійшовшись у різні кінці міста. Але домашнє насильство не можна виправдати за жодних умов ? ані під час війни, ані під час пандемії. І про це потрібно пам’ятати.

Проте варто розрізняти насильство та конфлікти. Насильство завжди є умисним, завдає шкоду, порушує права і свободи людини, а головне ? кривдник має значну перевагу. Під час конфлікту обидвоє можуть кричати одне на одного ? натомість під час насильства жертва не може давати рівнозначну відповідь. Не буває якогось одного виду насильства ? зазвичай агресія набуває різних форм.

Жінки та діти, які регулярно потерпають від домашнього насильства, мають синдром набутої безпорадності ? вони не вірять, що хтось допоможе. Тому важливо, щоб оточуючі, які знають про насильство, переконували постраждалих, що терпіти не можна. І передусім, варто звертатися до поліції.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства

102 ? Національна поліція України

15-47 ? урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства

116-123 або 0 800 500 335 ? «Ла Страда»

772 або 0 800 500 225 ? національна дитяча гаряча лінія.

 

Поради психолога щодо подолання негативних проявів перебування в умовах карантину.

Перебування всіх на карантині не має стати причиною зупинки життя.    Насамперед, потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною.   

Зберігайте авторство свого життя: плануйте свій день, виходячи зі своїх потреб – це і спільний час з рідними, і час для свого задоволення.

Фізична активність, просто зараз вона вкрай необхідна! Ранкові/вечірні прогулянки підтримують наш психологічний і емоційний стан, і тим самим зводять до мінімуму виникнення депресії, надмірної тривоги та агресивних проявів.

Для збереження доброго партнерського стосунку між членами сімї  не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти.

Дозвольте собі мріяти, обговорюйте майбутні плани для родини. В такий спосіб ви зможете переключати свою увагу на позитив, отримуючи радість та ресурс.
 

Домовтеся про правило «стоп» – якщо хтось відчуває, що йому забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації. 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора