A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Година спілкування «Пам’ятаємо героїв Крут»

Дата: 01.02.2021 14:22
Кількість переглядів: 97

Через віки, через страждання й муки, з мільйонами жертв йшла Україна до жаданої волі, проголошеної 22 січня 1918 року IV Універсалом.

Проголошення самостійної України стало «кісткою в горлі» російського керівництва, яке не бачило свого майбутнього без України. А за словами стало й діло. 30-тисячне військо більшовиків під командою О. Антонова та царського полковника М. Муравйова рушило в Україну.

29 січня згадують героїв Крут – київських студентів, які саме в цей день у 1918 році вступили в бій чотирьохтисячною армією М. Муравйова. Найстаршому з них було - 23, наймолодшому - 15. Більшість із них жодного разу не тримала рушниці в руках, не бачила війни у вічі, та ціною власного життя зупинили переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога, який фактично наступав на українську державність.

З цієї нагоди для учнів гуртожитку була проведена  година спілкування: «Пам’ятаємо героїв Крут».

Вихователька – Цвіх Т.М. розповіла, що  бій під Крутами є однією з найбільших перемог за українську незалежність. Трагічна загибель бійців студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

Присутні переглянули документальний фільм «Україна. Забута історія», з якого дізнались, чому молодих учнів та студентів, які боронили станцію Крути, визнали першими кіборгами та героями  на найвищому рівні.

Хвилиною мовчання присутні вшанували  мужність та відвагу молодих хлопців, які полягли у нерівному протистоянні з більшовицькими військами армії Муравйова  та стали гідним прикладом майбутнім поколінням.

Бій під Крутами для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора