A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
.

22 січня – День Соборності України!

Дата: 22.01.2020 14:00
Кількість переглядів: 11

Державне свято, що відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

В читальній залі бібліотеки училища розміщено виставку присвячену Дню Соборності.

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України місті Хуст. Це була наймасовіша демонстрація українців ? понад 30 тисяч осіб.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою „Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят”, День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву ? „День Соборності та Свободи України”.

„Ми мусимо, ? писав у зверненні до галицької молоді у 1905 році Іван Франко, – навчитися чути себе Українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів. І це почуття не повинно у нас бути голою фразою”!

Визначну роль у формуванні почуття соборності і, власне, „національності”, безперечно, відіграв засновник української літературної мови, один з найвидатніших поетів та письменників нашої нації Тарас Григорович Шевченко. Реалізовуючи через літературу та образотворче мистецтво, всій внесок в усвідомлення національної єдності земляків.

Ідеї єдності українських земель, пролунавши зі сторінок „Русалки Дністрової”, випущеної „Руською Трійцею”, „Книги буття Українського Народу” Кирило-Мефодіївських братчиків, в поемах і віршах Великого Кобзаря.

Соборність України у сучасному, багатомірному розумінні пролягає в територіальній цілісності та національній свідомості нас українців. Держава обрала свій шлях – шлях непохитного національного зростання і безумовного та безперервного суспільного діалогу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора