A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Звіт про другий рік роботи педагогічного колективу над  методичною темою (2019-2020н.р.)

Дата: 11.06.2020 13:30
Кількість переглядів: 162

Звіт

про другий рік роботи педагогічного

колективу над  методичною темою (2019-2020н.р.)

 

            Упродовж 2019-2020 н.р. педагогічний колектив училища працював над методичною темою «Компетентнісна основа підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів».

           Робота педколективу над єдиною методичною темою здійснювалася у відповідності до вимог Положення про методичну роботу в професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 12.12.2006 р. № 582, річних планів роботи училища.

       У відповідності із загальною темою організована робота методичних та циклових комісій і визначені індивідуальні завдання для кожного педагогічного працівника.

        Вирішенню методичної проблеми сприяли робота НМР, методичних комісій, участь в обласних секціях та заходи:

методичний практикум «Метод проектів як засіб активізації пізнавальної активності учнів та формування їх життєвих компетентностей», обмін досвідом «Компетентнісна основа викладання предметів. Нові підходи та пошук рішень», тренінг: «Професійна компетентність педагога як одна з умов його успішної професійної діяльності», педагогічний форум «Технології формування компетентностей учнів», навчально-практичний семінар  для викладачів та майстрів в/н «Шляхи формування ключових та предметних компетентностей», семінари – тренінги (стажування) для майстрів виробничого навчання  та викладачів спец предметів на базі НПЦ училища «Хенкель Баутехнік Україна», «Кнауф» та «Снєжка».

Постійно проводилося консультування педагогів і майстрів виробничого навчання з різноманітних напрямків методичної роботи та запровадження інноваційних педагогічних технологій

Організовано роботу семінару – практикуму по самоосвіті для викладачів та майстрів виробничого навчання «Організація навчального матеріалу для формування ключових компетентностей кваліфікованого робітника та фахового молодшого  бакалавра».

В рамках роботи над єдиною методичною проблемою у листопаді-грудні 2019р. проведено традиційний місячник педагогічної майстерності, в рамках якого проводилися відкриті уроки та виховні заходи, презентації досвіду, предметні тижні та тижні професій опоряджувальників, столярів,  тиждень циклової комісії зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», тиждень права.

Цікавими та змістовними були відкриті уроки проведені майстрами в/н та викладачами: Голотюк В.П. урок англійської мови «Медицина. У лікаря.», Михайловська В.Є. урок економіки: Види та сфери підприємницької діяльності. Презентація книги Т.Ворони «Стартап на мільйон», Паляниця Т.М. урок української літератури: «Мойсей» Івана Франка – вершина творчості письменника», Кушнірук Б.В. урок фізики: «Рівновага тіл. Момент сили.»

Цікавими та змістовними були виховні заходи проведені викладачем історії Барановською В.Д. «Пам'ять у наших серцях», вихователями гуртожитку Луцюк Б.Х. та Березовською І.Ф. «З Україною в серці» та інші, бібліотекарем Сахнюк Н.М. «Вечір-зустріч з воїном-добровольцем «Славні земляки на захисті державного суверенітету України» та інші.

 

Робота з проблемної теми сприяла підвищенню фахового і методичного рівня педпрацівників. Педагоги училища 10-14 лютого 2020р. взяли участь в обласній виставці напрацювань «Творчі сходинки педагогів Луцька 2020».

Автор 

Назва роботи

Півнюк Л.М.

Голотюк В.П.

Збірник тематичної українсько-англійської лексики з предмету «Матеріалознавство» для спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія»

Гупало Ф. В.

 

Додаток до підручника «Географія» (країнознавчий довідник)

Корінчук В.В.

Методичні рекомендації та матеріали для проведення предметного тижня математики в закладах професійно-технічної освіти

Прохоренко Н.О.

Методична розробка уроку «Оздоблення поверхонь матеріалами ТМ «Снєжка»

Кравчук О.А.

Методичні розробки уроків з використанням ППЗ з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»

Пилаєва Л.І.

Троцюк М.К.

Методична розробка бінарного уроку «Розрахунок обсягу робіт і витрат матеріалів при будівництві одноповерхового будинку»

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Впродовж навчального року педпрацівники училища взяли участь в обласних методичних секціях з предметів та професій, три з них успішно пройшли на нашій базі: 17 вересня – обласна секція педпрацівників художніх ремесел, 24 жовтня обласна секція керівників фізичної культури, 29 жовтня  2019р. - засідання обласної секції вихователів гуртожитків. Також  27.11 на нашій базі пройшов заключний етап обласного конкурсу «Викладач року з предмета «Захист Вітчизни», Пшонюк Г.В., ІІІ місце. У другому семестрі у зв’язку із карантином, усі методичні обласні заходи проходили в режимі он-лайн у формі вебінарів, семінарів, тренінгів та майстер-класів. Педпрацівники нашого закладу освіти активно займалися питаннями самоосвіти для організації ефективного дистанційного навчання на різних платформах та з використанням різних програм. Усім довелося терміново освоювати засоби та форми дистанційного навчання. На першому етапі навчання було організовано з використанням офіційного сайту училища, згодом увесь матеріал переведено на навчальну платформу у Google Classroom. Великий об’єм роботи проведено Шмігелем Романом Володимировичем з питань навчання педпрацівників роботі у дистанційному режимі (навчальні відеоролики та презентації для викладачів та учнів).

 

        У 2019-2020н.р. пройшли згідно графіка курси підвищення кваліфікації: 11 майстрів в/н та 7 викладачів спец предметів – перший етап курсів при Білоцерківському інституті ППО ІПП у дистанційному режимі з використанням технологій он-лайн навчання, серед викладачів з/о предметів повністю пройшла курси викладач Гупало Ф.В.,усі інші заплановані курси перенесено з причини карантину. Окрім того на базі трьох НПЦ стажування за різними програмами проходили майстри в/н, викладачі та учні.

27 січня –31 січня (1 тиждень) Викладач географії та біології Гупало Ф.В.

10 березня – 20 березня ( 2 тижні) Викладач української мови і літератури, зарубіжної літ.,  Паляниця Т.М. -1 тиждень, далі перенесено

30 березня – 3 квітня  (1 тиждень) Практичний психолог - перенесено

18 травня – 29 травня (2 тижні) Викладач історії і правознавства Барановська В.Д., перенесено

 

 

 

 

 

 

 

 

У другому семестрі через впровадження карантину викладачі та майстри в/н мали можливість он-лайн пройти велику кількість навчальних семінарів, вебінарів, курсів та тренінгів на різних ресурсах. Окремі з них були платними та давали можливість отримати Сертифікат на певну кількість годин до підвищення кваліфікації. (дані подати для затвердження на педраді). Було налагоджено комунікації через програми Zoom, Meet up, Viber, Telegram, Messenger тощо. Діюче Положення про підвищення кваліфікації покладає відповідальність за постійну роботу з підвищення кваліфікації на педагогічного працівника, який має повну свободу вибору форм, методів та місця походження курсів.

 

У 2020 році атестацію пройшли: 5 майстрів в/н, 9 викладачів, 1 бібліотекар, 2 вихователі гуртожитку, методист та старший майстер відділення художніх ремесел. Трьом викладачам присвоєно звання «старший викладач», трьом викладачам – «спеціаліст вищої категорії», Савчуку В.І. – звання «майстер в/н ІІ категорії», бібліотекарю підвищено  тарифний розряд.

 

Використання в навчальному процесі сучасних педагогічних технологій, впровадження нових підходів до організації навчально-виховного процесу сприяли підвищенню якості теоретичної та практичної підготовки учнів, про що свідчать результати конкурсів професійної майстерності – І та ІІ місце в обласному відбірковому етапі конкурсу «Worldskills Ukraine 2019» у номінації «зварювальні роботи». Традиційно призові місця в обласних та Всеукраїнських  конкурсах знавців української мови вибороли наші учениці Казарінова Дарія (конкурс імені Петра Яцика) та Жорова Ліза (конкурс  імені Тараса Шевченка), призові місця учнів відділення художніх ремесел в обласній виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість  - тобі, Україно!»

Багато перемог та ІІ місце у змаганнях з волейболу в рамках ХХVII Обласної спартакіади серед учнів ЗПО,  ІІІ місце у змаганнях з шашок в обласній Спартакіаді серед учнів закладів професійної (ПТ) освіти.

Кінець 2019 року був багатим на конкурси для викладачів та майстрів в/н: 9-11 жовтня 2019р. участь у Всеукраїнській теоретичній олімпіаді «ТО Кнауф МГК -2019 Україна», Кравчук О.А.; ІІ місце в обласному конкурсі професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Електрозварник ручного зварювання». Савчук Валентин;  ІІІ місце в обласному конкурсі «Викладач року з предмета «Захист Вітчизни», Пшонюк Г.В.

Також наш заклад освіти презентував свій досвід роботи з розвитку соціального партнерства 22-24 жовтня 2019 на Одинадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті - 2019», Диплом першого ступеня та Золота медаль у номінації  «Конкурентоздатний фахівець – сучасна стратегія закладу професійної (професійно-технічної) освіти» з теми «Соціальне партнерство в підготовці конкурентоздатних кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів».

Навчально-практичний центр «КНАУФ» виборов 1-ше місце за 2019 рік. у номінації «Найбільша кількість навчених під час первинної підготовки учнів за технологіями КНАУФ»

Три місяці роботи в карантинному режимі стимулювали викладачів систематизувати свої напрацювання з предметів для використання в дистанційному навчанні. Переглянуто велику кількість навчальних ресурсів, опрацьовано багато нового матеріалу, ми вчимося постійно і розуміємо, що зупинятися не можна. Мусимо реагувати на сучасні запити здобувачів освіти та якнайширше використовувати можливості он-лайн навчання.

  Разом з тим, потребує поліпшення робота з розробки програмних педагогічних засобів навчання з предметів професійного циклу, створення електронних ресурсів з предметів для організації самостійної роботи учнів для дистанційного навчання та наповнення сторінок професій на новому сайті навчального закладу.

                                                     Методист Валентина Голотюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора