A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Самовиховання  особистості

Дата: 26.03.2020 13:06
Кількість переглядів: 682

Самовиховання  особистості

Самовиховання – це цілеспрямована свідома, систематична діяльність особистості з метою вироблення в собі бажаних духовних, інтелектуальних, моральних, естетичних, фізичних та інших позитивних рис й усунення негативних.

Головною метою самовиховання на сучасному етапі є досягнення людиною згоди із самим собою, пошуку смислу життя, свого місця в оточуючому світі та й своєї поведінки в ньому, самоактуалізація і самореалізація потенційних можливостей та активне самоутвердження у суспільному житті. 

Пошук смислу життя – це відповідальний етап у розвитку та становленні особистості, коли відбувається формування і розвиток особистісних ціннісних орієнтацій, їх узгодження із загальнолюдськими, національними та професійними цінностями. 

«Самовиховання потребує,  – писав В. О. Сухомлинський, – дуже важливого, могутнього стимулу – почуття власної гідності, поваги до самого себе, бажання стати сьогодні кращим, ніж був учора. Самовиховання можливе тільки за умови, коли душа людини дуже чутлива до найтонших, суто людських засобів впливу – доброго слова, ласкавого чи докірливого погляду. Не може йтися про самовиховання, якщо людина звикла до грубості й реагує тільки на «сильне» слово, окрик, примус. За самою суттю своєю самовиховання передбачає віру людини в людину, звертання до честі й гідності людини. Педагогічне керівництво самовихованням – це насамперед відносини між педагогом і вихованцем, пройняті глибокою взаємною вірою в добрі наміри.

Поради з самовиховання

https://rada.info/upload/users_files/23452420/6319c6245813c46bc6f00682eb162a57.gif

1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай, який результат хочеш отримати.

2. Записуй за важливістю свої термінові справи, які маєш виконати протягом дня, тижня.

3. Берись за справу сміливо і не відступай, доки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або дня залишаються невиконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень (день).

4. Візьми собі за правило аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання.

5.Спочатку це здаватиметься складним, але з часом ти зрозумієш, що головне - правильно оцінювати свої сили і не гаяти часу.

6.Ніколи не відкладай виконання справи на наступний день. Переходь до запланованого одразу ж, без зволікань.

7.Не потурай своїм примхам. Навчися коротко, але твердо говорити їм «ні».

8.Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним, але став перед собою реальні завдання. У жодному разі «не заривайся», бо не спрацює твій внутрішній наказ: «Так треба», «Я мушу».

9.Спробуй проаналізувати: на що ти здебільшого витрачаєш свій вільний час?

10. Твій організм здатний до тривалих навантажень, але щоб уникнути втоми, змінюй види діяльності протягом дня.

11. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися уважно слухати вказівки дорослих. Роби нотатки, щоб нічого не пропустити і зберегти час.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора