A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
.

Сторінка практичного психолога

Дата: 02.01.2020 12:53
Кількість переглядів: 214

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

Підцерковна Наталія Іллівна

Освіта:

Рівненський  державний гуманітарний університет  за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога.

Стаж роботи – 13 роки.

Спеціаліст вищої категорії.

Практичний психолог – це педагогічний працівник, який входить до складу психологічної служби закладу, має відповідну освіту та  рівень кваліфікації і  надає психологічну допомогу всім учасникам навчально-виховного процесу у закладі освіти.

Діяльність практичного психолога спрямована на реалізацію таких завдань:

 • здійснення психолого-педагогічного супроводу учнів та учнівських груп в освітньому процесі, підвищення психологічної стійкості учнів;
 • забезпечення індивідуального підходу до кожного учня на основі його психолого-педагогічного вивчення;
 • сприяння створенню умов для формування в учнів мотивації до самовиховання та саморозвитку;
 • здійснення  профілактики алкоголізму, наркоманії, інших шкідливих звичок серед учнів, пропаганда здорового способу життя, захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
 • створення гармонійних та комфортних умов освітнього середовища, що сприяють підвищенню якості освітнього процесу в училищі;
 • профорієнтація абітурієнтів, забезпечення соціально-психологічної та професійної адаптації учнів нового набору;
 • надання психологічної підтримки всім учасникам навчально-виховного процесу у складних життєвих ситуаціях.

 

Функції практичного психолога:

 1. Діагностична: індивідуальна та групова психолого-педагогічна діагностика, виявлення причин, що ускладнюють розвиток, навчання та спілкування учнів.
 2. Корекційно-відновлювальна та розвивальна: корекція та усунення відхилень у психофізичному розвитку, поведінці учнів на основі діагностичних досліджень; розвивальна робота з обдарованими дітьми та учнівським активом; психологічний супровід дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 3. Консультативна: індивідуальні та групові консультації з учнями, педагогічним колективом, батьками.
 4. Профілактична: проведення превентивних заходів щодо попередження девіантної поведінки учнів, профілактика конфліктів та виникнення проблемних ситуацій у навчальному середовищі, пропаганда та сприяння злоровому способу життя.
 5. Психологічна просвіта: ознайомлення учнів та педагогів з основами психології, формування психологічної культури особистості та потреби у психологічних знаннях.
 6. Самоосвітня діяльність: участь у заходах підвищення кваліфікації, науково-практичних семінарах, тренінгах, конференціях освітян.

Поради психолога щодо завершення 2020 року та налаштування на нові звершення

Поради психолога УЧНЯМ під час дистанційного навчання.

Навіть навчання вдома, дистанційно, може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи і навіть навчитися отримувати задоволення від занять.

ПОРАДИ І ПРОПОЗИЦІЇ ПСИХОЛОГА ДЛЯ ТИХ, ХТО ПЕРЕБУВАЄ В ПРИГНІЧЕНОМУ СТАНІ І ПЕРЕЖИВАЄ ВАЖКИЙ ЕТАП В СВОЄМУ ЖИТТІ

Мотивувальні звички для підлітків в умовах карантину.

Мити і дезінфікувати руки

Здавалось би, що тут дивного? Ніби ж і до того з дитинства нас вчили мити руки. Та найчастіше ми згадували про це перед їжею або після контакту з чимось наочно брудним. Далеко не кожен біг мити руки після привітання. Так само не кожен носив у сумці санітайзер.

Навчитись розважати себе

Мовби парадоксально, але карантин витяг на зовні проблему того, що навіть дорослі люди не знають чим себе зайняти у чотирьох стінах. Тому пошук балансу і вміння себе розважити та придумати заняття стає ледь не на перше місце.

Звертатись до лікаря з першими ознаками застуди

Карантин закінчиться, але, як вважають вірусологи, у менших масштабах вірус продовжить циркулювати в світі ще кілька років. Тому, аби убезпечити себе і рідних, варто буде звертатись до лікаря одразу, коли помічаєш в себе перші симптоми.

Робити щеплення і профілактичні медогляди

Перед загрозою незнайомого вірусу хочеться бути якомога стійкішим. Для цього варто слідкувати за своїм здоров’ям загалом. Зробити необхідні щеплення, аби принаймні убезпечитись від інших інфекційних хвороб, ходити на профілактичні огляди, а не лише коли припече.

Написати в Instagram чи ТікТок відгук про книгу

Карантин – прекрасна змога для читання. Щоб була додаткова мотивація, запропонуйте після прочитання своїм друзям позмагатись у конкурсі кращих інстаграм-відгуків про книги.

Навчитися   готувати

Перебування вдома і купа вільного часу – ідеальний  час аби навчитись азам кулінарії, або й  поексперементувати з простими чи складнішими рецептами.

З одного боку вміння готувати – базова потреба для кожного. З іншого – можливість творчо реалізуватись. Може, саме навчившись готувати смачні тістечка, ви задумається про додатковий заробіток або й  нову професію.

Запровадити корисні спортивні звички

Попри те, що під час карантину радять не відвідувати масові заходи, прогулянки свіжим повітрям та спорт ніхто не скасовував.

Пробіжка – один спосіб виплеснути накопичену енергію, побути на самоті і потренуватись. Окрім того, біг укріплює серцево-судинну систему і тренує легені. Можна навіть підготуватись до міського марафону, який почав в минулому році впроваджуватися в Луцьку.

Карантин – це прекрасна змога почати родиною робити ранкову йогу,

Гарною ідеєю буде витягти велосипед, який відпочивав взимку і покататись околицями міста. Так ви і громадського транспорту уникнете і попрактикуєтесь, адже нині активно готуються до розбудови велоінфраструктури міста.

Переглянути українські фільми в онлайн кінотеатрі

У той час як кінотеатри не працюють чи обмежують кількість відвідувачів, українське кіно, яке ви пропустили, можна переглянути в онлайн- кінотеатрі.

Освоїти цікаві навчальні онлайн-курси

Окрім відео уроків, варто заглянути на Рrometheus. Тут ви зможете знайти безкоштовні онлайн курси з психології, іноземних мов,  програмування і навіть сексуальної освіти розраховані на підлітків та батьків.

Вибір величезний.

Навчитись писати писанки

Зрештою, скоро Великдень. Традиційно в цей час українці починали розписувати писанки. Для багатьох ця навичка втрачена, але якщо часу багато, то чому б не навчитись? Зрештою, це прекрасна річ для самореалізації, розвитку дрібної моторики і спільної родинної розваги. І цілком доступна по ціні.
Коротку 
інструкцію з писанкарства можна переглянути в мережі. 

Отже, бережіть здоровя і самовдосконалюйтеся!
 

                                                 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора