A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

Якість підготовки учнів – показник дуального навчання

Дата: 16.11.2019 12:38
Кількість переглядів: 169

13 листопада 2019 року у Львові, в Молодіжному центрі ім. Івана Боско, відбувся фінальний воркшоп для учасників Німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні». Проект тривав 3,5 роки у Львівській та у Волинській областях та мав на меті допомогти у налагодженні контактів між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами обох областей.

 

Участь у підсумковому заході взяли керівники навчальних закладів, задіяних у проекті, та координатори з обох сторін – Оана Стеопан та Андрій Янів. У ході воркшопу обговорено здобутки і досягнення за весь 3,5-річний період, виклики та способи їх подолання, а також окреслено шляхи подальшого розвитку та вдосконалення.

 

Учасники зазначили, що це надзвичайно цікавий та потрібний проект в країні з гострим дефіцитом фахівців робочих спеціальностей.

 

Цільова підтримка у рамках проекту стосувалася:

 • розвитку навчальних закладів загалом (ребрендинг профтехучилищ, партнерства та кооперація із підприємствами, інтеграція з іншими навчальними закладами та регіонами),
 • підтримки двох спеціальностей – «Електрогазозвартник» та «Верстатник широкого профілю» (сучасне обладнання, практика на підприємствах),
 • промоції професійно-технічної освіти, робітничих професій та навчальних закладів, задіяних у проекті (щорічні PR-кампанії для вступників),
 • обмін досвідом та вдосконалення знань вчителів та керівників (навчання, стажування в Україні та у Німеччині)

Результати 3,5-річного проекту у числах:

 • 4 проектні класи щороку (з вересня 2019 – 8 проектних класів) - навчання з елементами дуальної освіти
 • 3 (три) одно-/двотижневих курсів підвищення кваліфікації у Навчальному центрі AZZ Zwickau Академії підвищення кваліфікації FAW gGmbH Chemnitz
 • 48 технічних тренінгів, тривалістю від одного-двох днів до тижня (в тому числі у співпраці з обласними департаментами освіти 4 технічні тренінги для майстрів виробничого навчання усіх (непроектних) професійно-технічних навчальних закладів Львівської та Волинської областей, що готують професію «Електрогазозварник»)
 • 30 тижневих тренінгів з питань дидактики, комунікації, якості навчальних процесів у профтехосвіті, системи управління якістю, конфліктного менеджменту, підприємництва, напрацювання PR-стратегій, бренду роботодавців і тощо
 • 2 екзаменаційні сесії на здачу іспиту зі зварювання на отримання сертифікату ISO німецького зразка (ISO 9606-1 111, ISO 9606-1 135)
 • 12 PR-кампаній для училищ з набору учнів; співучасть в організації днів відкритих дверей та щорічних форумів профтехосвіти в обох областях,
 • 1 соціологічне опитування учнів проектних ПТНЗ (478 учнів)
 • 5 нових комп’ютерних класів та оновлення існуючої комп’ютерної бази  навчальних закладів
 • Забезпечення найсучаснішою технікою та інструментарієм (зварювальні апарати Fronius та допоміжне зварювальне обладнання, верстати та програмне забезпечення - симулятор для верстатів з ЧПУ SinuTrain for Sinumerik), а також витратними матеріалами, комплектами робочого одягу для учнів проектних класів, повне/часткове укоплектування 8 виробничих майстерень училищ.

Фолькер Фальх, керівник міжнародного департаменту групи bbw: «Я радий, що нам вдалося успішно реалізувати цей проект. Неозброєним оком видно, що для України він був і залишається дуже актуальним та потрібним. Ми прийшли сюди з досвідом.

Аналіз економіки Німеччини показав, що ту кризу, яка виникла 11 років тому, країна пройшла досить стабільно через те, що ми маємо добре навчений професійний персонал. Можливо, у нас немає кращих інженерів, ніж в інших країнах, проте в нас є дуже добра робоча сила. І, що важливо, ми маємо одні з найнижчих статистичних показників за рівнем безробіття серед молодих людей у світі.  Що також важливо при реалізації інвестицій у промисловості, – раніше підприємство шукало дешеву країну для інвестицій, а сьогодні – постає питання професійно навчених людей. Це пояснюється тим, що економічні процеси стають більш комплексними, більш складними. Тож, що підтверджується уже великим інтересом до проекту зі сторони бізнесу та навчальних закладів, радий, що ми змогли бути корисними Україні».

 

Проект було реалізовано Освітнім центром баварської економіки (bbw) gGmbH за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та організації sequa, що здійснює міжнародні проекти в рамках німецьких економічних програм. Міжнародна діяльність bbw gGmbH охоплює більш як 30 країнах світу, а відтепер, отже, і Україну. Освітній центр баварської економіки був заснований у 1969 році великими баварськими об’єднаннями роботодавців. На сьогодні Група bbw об’єднує 17 освітніх та консультаційних компаній з понад 300 центрами по цілій Німеччині, маючи у своєму розпорядженні більш як 10000 працівників. Метою bbw є сприяння професійному, економічному та соціальному вихованню молоді та дорослого населення для соціально відповідального економічного та суспільного розвитку. Як партнер у сфері ефективного і практично орієнтованого навчання bbw gGmbH пропонує програми підготовки для спеціалістів і керівних кадрів, спеціалістів з розвитку персоналу, технічних спеціалістів і слухачів виробничого навчання, які бажають поновити свої професійні або здобути нові міждисциплінарні знання і соціальні компетенції.

 

Навчальні заклади, задіяні у проекті:

Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури

Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту

Вище професійне училище № 20 у Львові

Луцьке вище професійне училище

Ковельський центр професійно-технічної освіти на Волині.

Добротвірський професійний ліцей

Новороздільський професійний ліцей

Володимир-Волинське вище професійне училище

 

Підприємства–партнери проекту:

СП ТОВ «Електротранс», Львів

СП ТОВ «Сферос-Електрон», Львів

ПрАТ «СКФ Україна», Луцьк

СП ТОВ «Модерн-Експо», Луцьк

СП ТОВ «Волинь-Кальвіс», Ковель

Добротвірська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго», Добротвір

Дослідно-механічний завод "Карпати", Новий Розділ

ПрАТ НВК «Мікроклімат», Володимир-Волинський

                        

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора