A A A K K K
для людей з порушеннями зору
.

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ

Дата: 15.02.2021 09:54
Кількість переглядів: 74

   Щорічно, 15 лютого, православні християни згадують подію часів земного життя Спасителя - Стрітення Господнє.

Ця подія наблизила закінчення Старого Завіту.
   Свято Стрітення Господнього було встановлене майже через 500 років після Різдва Христового.
   У дні царювання імператора Юстиніана в останніх числах жовтня в Константинополі і в околицях відкрилася морова пошесть (чума) і лютувала так сильно, що зрештою вмирало до 10 тисяч осіб щодня. Подекуди вже не було кому ховати померлих. А в Антіохії понад те тривали жахливі землетруси: руйнувалися будинки і церкви, багато людей гинуло під їх руїнами.
   Одному святому було одкровення, і щойно на другий день лютого почали всенічне бдіння з хресним ходом, землетрус припинився. Відразу зупинилася й чума.
   Стрітення належить до числа Господніх свят, воно присвячене безпосередньо Христові, але за своїм богослужбовим змістом близьке до свят Богородичних. І в давнину розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.
   Про подію Стрітення, з нагоди якої встановлено свято, відомо з Євангелія від Луки.
   На сороковий день після народження Христа, після закінчення днів законного очищення, Пречиста Богородиця разом з Йосифом Обручником та немовлям прийшла з Вифлеєма до Єрусалимського храму. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (перших синів) на сороковий день після народження. При цьому покладалося в подяку Богу принести жертву.
   На виконання закону Матір Божа з Йосифом і принесли Ісуса до храму, а для жертви принесли двох голубенят.
Слов’янське слово Стрітення перекладається як зустріч. Стрітення - це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом.
   Симеон був чоловік праведний і благочестивий - за переказами, один з перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді з’явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки своїми очима не побачить сповнення цього пророцтва.
   Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої: він жив близько 300 років. І ось у цей день з натхнення Духа Святого він прийшов у храм. І коли Марія з Йосифом принесли маленького Ісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту язичникам і на славу народу Твого Ізраїля".
Йосиф і Матір Божа дивувалися словами Симеона. Симеон благословив їх і, звернувшись до Божої Матері, пророчив Їй про Богонемовля: "Ось, через Нього будуть сперечатися в народі: одні спасуться, а інші загинуть. А Тобі Самій зброя пройде душу".
   Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч усі довгі роки свого вдівства. І вона впізнала Спасителя і, підійшовши, славила Господа і розповідала про Нього всім у Єрусалимі.
   Стрітення - це свято зустрічі людини з Богом. Ми маємо зустрітися із Богом у нашому серці. Ми маємо зустріти Бога в тій людині, яка поруч із нами, допомогти їй, і допомігши їй, зробити щось і для власного вічного життя. Ми маємо зустрітися із Богом, який є любов’ю. І тому, дійсно, для православних в ці дні сердечка довкола іншого свята - це нагадування про серце Боже і про те, що має бути любов до Бога в серці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора