Увага! Навчально-практичні будівельні центри від компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)» та «Кнауф Маркетинг» на базі Луцького ВПУ будівництва та архітектури організовують короткотермінові курси для всіх бажаючих із видачею сертифікатів цих компаній.


       
       
       
       
Майстер-клас в бібліотеці

8 листопада в читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки.

Секретами і технікою виготовлення ляльок-оберегів з аудиторією поділилася викладач відділення художніх ремесел – Хаймик Оксана Євгенівна.

Учасники майстер-класу дізналися про історію виникнення такого виду рукоділля та різновиди ляльок (лялька-Берегиня, лялька-наречена, зерновушка, травничка, ляльки-нерозлучники, лялька-пеленашка). В процесі роботи у всіх вийшли особливі і неповторні ляльки-мотанки, які прикрашатимуть та оберігатимуть оселі своїх власників.

Мо́танка (ля́лька-мо́танка, ку́кла) – зроблена з тканини вузликова лялька.

Перші вузликові ляльки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому.

Справжня мотанка створюється без використання швів. Виготовляючи ляльку майстри намотують або закутують, а для кріплення використовують стрічки та нитки, якими просто обмотують деталі та фіксують їх вузликами. При виготовленні дотримуються головного правила ‒ лялька повинна мати хрестоподібний вигляд. 

Лялька-мотанка, чи не єдина представниця світу іграшок, яка ніколи не має власного імені. 

Такі ляльки створювали на здоров’я, достаток, гарний урожай та для молодят.  Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині. А ви про це знали?

Дякуємо за цікавий досвід і гарний настрій організаторам, майстрині та усім учасникам.

До нових зустрічей!

АбітурієнтуПро училищеВиховна роботаМетодична роботаНПЦСпівпраця з роботодавцямиНаші досягненняБібліотекаФотогалереяЄвроклуб