Увага! Навчально-практичні будівельні центри від компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)» та «Кнауф Маркетинг» на базі Луцького ВПУ будівництва та архітектури організовують короткотермінові курси для всіх бажаючих із видачею сертифікатів цих компаній.


       
       
       
       
Пам’яті Героїв Крут

У Волинському краєзнавчому музеї провели історичну годину, присвячену Дню пам’яті Героїв Крут. Адже 100 років тому, 29 січня 1918-го відбулася трагічна, але разом з тим і героїчна подія – бій під Крутами. Трохи більше як півсотні українських воїнів-добровольців на чолі з Аверкієм Гончаренком намагалися стримати наступаючий на Київ приблизно п’ятитисячний загін російських червоногвардійців. Хоча збройні сутички між прихильниками Української Народної Республіки і Радянської Росії тривали ще від листопада 1917 року, саме бій під Крутами символічно став вважатися першим боєм незалежної України проти Росії у ХХ столітті.

На захід завітали студентки і студенти Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури. Провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Сергій Лис розповів їм про перебіг бою. На виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» він представив фотографії воїнів-крутян УНР, а також карту-схему бою під Крутами. Окремо науковець музею розповів про долю тих Героїв Крут, які були уродженцями Луцького повіту – Матвія Данилюка та Остапа Гаврилюка. Було простежено й подальшу долю тих учасників бою під Крутами, які вижили. Також, студенткам і студентам Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури науковець презентував ще одну виставку – «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921», яку нещодавно розгорнули у музеї з нагоди відзначення 100-річчя проголошення незалежності УНР, а також до Дня Соборності України.

В рамках заходу обговорювалися й питання історичних паралелей між подіями сьогодення та 100-річної давності. Це і «гібридна» війна, коли авторитарна Росія (тоді – більшовицька, тепер – путінська) намагалася обставити свою агресію «братською» допомогою: сторіччя тому – Радянській Україні, а тепер – т.зв. ДНР–ЛНР. І звитяга українських добровольців, які першими стали на заваді агресору як у 1918-му, так і в 2014 році. Пам’ятаємо і шануємо бійців Армії УНР та нинішніх воїнів Збройних сил України!

Фото Л. Максимова.

АбітурієнтуПро училищеВиховна роботаМетодична роботаНПЦСпівпраця з роботодавцямиНаші досягненняБібліотекаФотогалереяЄвроклуб