Увага! Навчально-практичні будівельні центри від компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)» та «Кнауф Маркетинг» на базі Луцького ВПУ будівництва та архітектури організовують короткотермінові курси для всіх бажаючих із видачею сертифікатів цих компаній.


       
       
       
       
Пам’ятай про Крути…

Битва під Крутами — один із важливих фрагментів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Міф битви під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що між Бахмачем та Ніжином, відбулася битва, між більшовицькими військами Михайла Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та першої сотні новоствореного Студентського куреня під єдиним командуванням сотника армії УНР Аверкій Гончаренка. Січових Стрільців  разом понад 500 вояків і 20 старшин, на озброєнні вони мали 16 кулеметів і саморобний бронепоїзд звичайна артилерійська гармата, встановлена на залізничній платформі, гвинтівки.

Події під Крутами вперше привернули увагу громадськості після повернення Центральної Ради в Київ у березні 1918 року. 

5 березня 1918 року Військовим міністерством УНР було утворено комісію для з’ясування обставин бою під Крутами. До її складу увійшов член Центральної Ради Олександр Шульгин, який втратив у бою під Крутами брата Володимира Шульгина. Окрім того, на початку березня до Центральної Ради надійшли численні листи від батьків із проханням розшуку їх дітей, які брали участь у битві.

Під час першого засідання Малої Ради після повернення до Києва 9 березня 1918 року особисто Михайлом Грушевським була висловлена ідея вшанування пам’яті „забитих стрільців” і урочистого перепоховання їх у Києві на Аскольдовій могилі.

19 березня 1918 року пройшло урочисте перепоховання 18 померлих під Крутами бійців Студентського куреня, яких вдалося знайти на полі бою та ідентифікувати. Ця подія активно висвітлювалась київською пресою.

У 1918 році Павло Тичина пише свій знаменитий вірш „Пам’яті тридцяти” про студентів, загиблих під Крутами. Пізніше вірш часто супроводжуватиме численні роботи, присвячені битві під Крутами.

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

В читальному залі бібліотеки училища організовано виставку Пам’ятай про крути…”, присвячену подіям боротьби за волю і незалежність наших співвітчизників в далекому 1918 році.

Вшануймо пам’ять української інтелігенції юнаків-ентузіастів української національної ідеї. Вони хоробро билися, але всі загинули у нерівному бою. І лише через багато десятиліть після виявлення окремих документів та публікацій, численних спогадів,  з’явилася можливість відтворити обставини тих подій.

АбітурієнтуПро училищеВиховна роботаМетодична роботаНПЦСпівпраця з роботодавцямиНаші досягненняБібліотекаФотогалереяЄвроклуб