Гуртожиток

https://www.vpubud.lutsk.ua

СВІЧКА ПАМ’ЯТІ

«Свічка пам’яті» жертв голодомору 23.11.2024р. в гуртожитку училища.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТАЄМНИЙ САНТА ЗАВІТАВ В ГУРТОЖИТОК

В гуртожитку училища напередодні  новорічно- різдвяних свят учні та вихователь Руслана Капітула підготували захід «Таємний Санта».🎅

«Таємний Санта»  – різдвяний анонімний обмін подарунками, який вперше був створений в Америці для тих, хто не має можливості отримувати подарунки.  А вже потім  це стало загальною веселою традицією для всіх. До України ця традиція прийшла не так давно. Популярності набрала за останні п’ять років .  З наближенням свята згорнуті клаптики паперу з написаними на них іменами учасників кладуться в капелюх і кожен учасник тягне ім’я людини, якій він буде дарувати подарунок.

Усім було дуже цікаво побачити, який подарунок 🎁 чекає їх під  ялинкою🎄. Варто відзначити, що святковий вечір пройшов весело та незабутньо.

Діти заслуговують на позитивні емоції, особливо під час війни . Для того , щоб усі були щасливими, багато зусиль не потрібно,  головне бажання і віра в кожного з нас. Адже робити добро і допомагати тим, хто цього потребує – це найсвітліша справа життя.💕

 

 

 

 

АКЦІЯ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ»

Кожного року в останню суботу листопада о 16.00 ми вшановуємо пам’ять тих, хто помер від голодомору 1932-1933 років. В ці дні по всій Україні люди запалюють свічки, щоб пом’янути тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі» – такими словами розпочала бесіду з учнями , присвячену  90-й річниці пам’яті жертв Голодомору, вихователь Тетяна Цвіх.

Учні гуртожитку долучилися до цієї акції. 25 листопада о 16.00, в день пам’яті, кожен свідомий українець запалює на підвіконні свою свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих,  повідомила вихователь. Кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню – частинки вічного. А світло цих свічок хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас. Вони повинні жити в нашій пам’яті. З такими словами хвилиною мовчання учні вшанували всіх, хто загинув у роки  Голодомору.

Як і 90 років тому, сьогодні росія переслідує ту саму мету – знищення української ідентичності та української нації.

Проте, ми знаємо – наша пам’ять про минулі злочини має бути живою.

Ми будемо жити і робити все для того, щоб страшні сторінки історії більше ніколи не повторились, а український народ щоб жив, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Напередодні Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в гуртожитку училища відбувся виховний захід: ” Щоб хліб святий народом вдячно шанувався, а в пам’яті людській Голодомор не забувався!”, який підготувала та провела вихователь Руслана Капітула.

   В рамках заходу учні та студенти прослухали вірші та музичні твори про Голодомор,  переглянули відеоматеріали спогадів очевидців тих страшних часів, свідків штучно створеного в Україні голоду, спрямованого на винищення української нації, зруйнування її морального духу та етнічної самобутності.

   🕯️Запалили свічки на згадку про загиблих людей в роки Голодомору , та вшанували пам’ять про них хвилиною мовчання.

 Схиляємо голови в жалобі….

 Не забудемо….

 Не пробачимо….

 

 

ПОДОРОЖ ПІДЗЕМЕЛЛЯМИ

 

Подорож підземеллями “Окольного замку” стала справжньою пригодою для учнів, які разом з вихователями гуртожитку Інною Березовською та Богданою Луцюк вирушили у величний світ минувшини.

Старі стіни крізь плин часу поволі розкривали перед відвідувачами таємниці. Екскурсія була цікавою від початку і до кінця – від захоплюючих розповідей до неймовірних експонатів, як-от: в галереї лицарства, яка вразила своєю епічністю.
В якийсь момент часу розумієш, як тісно переплелося минуле з сьогоденням, – поряд з експозицією навчального процесу у єзуїтському колегіумі розташована мультимедійна система з інтерактивним смарт-табло.

А голограма привида і силіконовий монах-єзуїт додали нотки магії, перетворюючи все в театральне дійство.

Це була мандрівка, де історія не лише оповідалася, але й оживала перед очима, надихаючи молодь на нові відкриття та пізнання нашого культурного спадку.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Міжнародний день толерантності відзначають щорічно 16 листопада відповідно до рішення Генеральної  Асамблеї ООН.
У гуртожитку вихователем Луцюк Б. Х.  було  проведена інформаційна година  ”Толерантність – головна умова миру і злагоди у світі”, де учні дізналися про принципи толерантності , про взаєморозуміння, взаємоповагу, злагоду між людьми.

Саме толерантність має велике значення для дотримання миру та злагоди у цивілізованому суспільстві.

Толерантність врятує світ

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт побудуй!

 

 

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію. Що ми знаємо про українську хустку? Якими були хустки в давнину?

З давнини змінювався тільки колір хустки, а, власне, хустка завжди залишалася хусткою. Хустка – невід’ємний елемент одягу жіноцтва, вона підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус жінки, нагадує її обов’язки.

Колись хустки в Україні вишивалися шовком, то найбільше вживали червоні, сині, зелені, жовті та рожеві нитки. Найпоширенішими були хустки з червоним та зеленим полем, на якому розкинені різні квіти. Ними покривали голову нареченій, залишаючи відкритим чоло. Орнамент на хустках був переважно геометричний, а у 18-ому столітті увійшов у моду рослинний орнамент – квіти рожі, васильків, гвоздик.  Дуже рідко на старих українських хустках можна зустріти зображення птахів: півників, голубів.

До нині зберігся звичай «покривання» молодої  хусткою. Це означало, що вона ніколи вже на вечорниці, до дівчат, не піде, бо вона стає заміжньою жінкою, господинею в домі.

В українців за часів козаччини існував звичай: кожна дівчина дарувала вишиту хустку своєму нареченому. Хустина символізувала вірне кохання.

Українська хустка присутня майже в усіх родинних обрядах.

З Днем української хустки!

 

 

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЙДЕМО ДО ПЕРЕМОГИ

Важкі часи завжди кидають виклики та влаштовують випробування на міцність, стійкість, віру та мужність. З перших днів повномасштабної війни український народ зумів усьому світу показати приклад неймовірної згуртованості, витримки та сміливості. Кожен справжній громадянин України вважає своїм обов’язком внести посильний вклад в Перемогу України.

Учнівський та педагогічний колектив Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури у співпраці із волонтерським центром «Серце патріота» з перших днів війни долучився до волонтерської діяльності. За зібрані учнями та працівниками кошти було закуплено пусковий пристрій, зарядний пристрів до автомобіля, теплі речі, сухофрукти, сокири, основи на сітку, каву, чай, солодощі для ЗСУ. З перших днів війни учні та працівники училища збирали кошти на закупівлю сировини для виготовлення обідів та сухпайків на передову.

Плетіння сіток, приготування сухпайків та їжі для наших захисників, збір грошей для закупівлі необхідних речей для ЗСУ та багато іншого – це лише неповний перелік справ, які наближають Перемогу України.

Активну участь у волонтерський діяльності беруть учні, які проживають в студентському гуртожитку, під керівництвом вихователя Богдани Луцюк.

 

 

 

 

 

21 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

Міжнародний день миру був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами. З 2002 року цей день відзначається 21 вересня.

     Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. Для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення війни в Україні, про повернення рідних, близьких друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє наших дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях.

     Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно і спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

     З нагоди міжнародного дня миру в гуртожитку Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури відбувся виховний захід: ” Ми хочемо миру!”

     У день Миру бажаємо всім спокою, процвітання і мирного неба. Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!

 

 

 

 

ДУМАЙ ПРО СВОЄ ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ

20 вересня учнями гуртожитку училища проведена виховна година ” Думай про своє здорове майбутнє”, спрямована на формування у дітей ціннісного ставлення до свого здоров’я і негативного ставлення до тютюнопаління, куріння електронних сигарет/ вейпів. Діти отримали об’єктивну інформацію про тютюн, електронні сигарети/ вейпи та про вплив на організм кожного . Переглянули повчальні відеоролики.

 ” Думай про своє здорове майбутнє” – виховна година спрямована на профілактику та попередження, тому що куріння, в цілому, й вейпа – це одна з найпоширеніших згубних звичок в підлітковому середовищі. Метою є формування стійкості до шкідливих звичок як фактора безпеки, а також ставлення до власного здоров’я серед учнів гуртожитку.

          Вихователь гуртожитку Капітула Р. С.

 

 

 

 

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого – в Україні День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Ці події змінили всіх нас. Уже минув не один рік, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у гуртожитку училища відбувся вечір пам’яті  «Небесна Сотня України – сини, що в небо відлетіли…» Патріотичний захід для здобувачів освіти провела вихователь Березовська І. Ф.

Головною метою виховної години було познайомити учнів з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників.

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

 

Я ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ!

Вихователь Березовська І. Ф. організувала і провела виховне заняття для учнів гуртожитку на тему  «Я громадянин України» з нагоди Дня Соборності України, що традиційно відзначають 22 січня.

Під час заходу присутні дізналися про становлення і державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу та взяли участь у  грі-вікторині «Як я знаю Україну».

 Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле , а й потребує згуртованої співпраці  заради  майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами. Саме зараз у ЗСУ нас захищають військові з різних куточків України, що ще раз демонструє важливість єдності українців. І навіть попри те, що деякі території України зараз тимчасово окуповані , вони належать Україні. Саме у соборності – єдність і сила нашої нації.

 

 

 

 

ВИХОВНА ГОДИНА ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада у гуртожитку училища вихователь Луцюк Б.Х. провела виховну годину до Дня української писемності та мови, на якій ознайомила учнів з історією виникнення українського письменства, із життям та діяльністю  людей, з іменами яких пов’язана поява українського письменства, переглянули презентації.

 

 

ЗНАЙОМСТВО З ЛУЦЬКИМ ЗАМКОМ

27 жовтня мешканці гуртожитку разом з вихователями відвідали замок, що відноситься до одного з семи найкрасивіших замків України – Луцький, або як його називають – замок князя Любарта.

Зовнішній вигляд замку знайомий кожному, хто тримав у руках 200 гривневу купюру. Довгий час замок вважався неприступною фортецею. На його долю випало багато воєн, німими свідками яких стали його мури. Піднімаючись сходами Луцького замку, учні дізнались історію його господарів і особливості побуту його жителів. Вразив екскурсантів і вид з оглядової площадки надбрамної вежі. Учні відвідали музей друкарства, музей дзвонів і музей зброї.

Сприятлива сонячна погода дала можливість насолодитися гарним мальовничим пейзажем. Море позитивних емоцій, яскравих фотографій та веселих спогадів залишаться в пам’яті учнів.

 

 

 

ЗУСТРІЧ ІЗ ЖУРНАЛІСТКОЮ ТА ПОЕТЕСОЮ ЕЛІНОЮ ФОРМАНЮК

«Найголовніше в житті людини – любов». У такому форматі відбулася зустріч  журналістки, волинської поетеси , учасниці літературної студії Лесин кадуб та Волинської обласної спілки НСПУ –  Еліни Форманюк  з учнями гуртожитку училища.

В ході зустрічі поетеса презентувала свою нову збірку поезій «Срібло і світло».

Взагалі, жанрова та тематична палітра творчості Еліни Форманюк різноманітна та багата: це і любовна, і філософська лірика, це історичні та фольклорні мотиви, пов’язані з козаччиною, народними приказками та прислів’ями. Вагому роль у творчості поетеси відіграють соціальні та суспільно-політичні теми (зокрема, російсько-українська війна).

Один з найновіших поетичних циклів присвячений українським митцям Розстріляного відродження.

Всі присутні  із захопленням слухали вірші, які декламувала поетеса.

На завершення зустрічі учні подякували за літературну творчість та неймовірний позитив, а також побажали  поетичних злетів та вдячних  читачів!

Вихователь – Цвіх Т.М.

КОНКУРСНО – РОЗВАЖАЛЬНА ПРОГРАМА «ВАЛЕНТИН І ВАЛЕНТИНА»

Словами про кохання 11 лютого в гуртожитку розпочали конкурсно-розважальну програму ведучі Пех Анастасія та Кусик Назар.

В конкурсі брали участь та показали свої  інтелектуальні та  творчі здібності такі пари :

1 пара – Жучок Олег та Мельник Сусанна.

2 пара – Коробка Максим та Тонего Олена.

3 пара – Демчук Микола та Сав’як Катерина.

Свято пройшло в цікавій і затишній атмосфері та не залишило нікого байдужим. Глядачі з напругою спостерігали за нашими програмами, щиро вболівали за них, супроводжували аплодисментами.

Музичними вітаннями вітали закоханих: Марцинюк Роман та Савонік Назар.

Журі  оцінювало учасників і нагородило дипломами та солодощами, таким чином перше місце зайняла пара Демчук Микола та Сав’як Катерина та отримала титул «Міс романтичність та містер впевненість».

День Святого Валентина – це саме той день, коли варто відірватись від сірих буднів і згадати про високе почуття, яке змушує людей робити воістину великі подвиги. А ім’я цьому почуттю – кохання…  Кохайте і будьте коханими!

Вихователь гуртожитку: Березовська Інна Федорівна

 

 

 

ТА, ЩО ОБЕРНУЛАСЯ В ЛЕГЕНДУ…

25 лютого для учнів гуртожитку відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди  150 – річчя від дня народження  Лесі Українки «Та, що обернулася в легенду… »

Була організована виставка творів поетеси, яку прикрасили світлини і вислови Лесі Українки, переглянули презентації про її життя та творчість, розповідь про роль  сім’ї в формуванні творчої особистості письменниці, про її перші вірші та поетичний талант, обдарування…

Для українського народу постать Лесі Українки є прикладом незламного духу та відданості своєму покликанню. Шляхетна й обдарована особистість, вона спрямовувала свої таланти зокрема на просвітницьку працю, а також піднесла українську культуру до європейського рівня. Попри різні складні життєві обставини та фізичні недуги Лариса Косач-Квітка подарувала світу чудові твори. Їх рядки і тепер торкаються найпрекрасніших струн наших сердець: надії, любові, вірності, прагнення справедливості і свободи…

Бережіть у серцях надію, адже після зими неодмінно приходить весна. Вірте, любіть, творіть – з усією щирістю душі, як це робила Леся Українка.

Вихователь Луцюк Б.Х.

Запитуйте нас...