Луцьке ВПУ будівництва та архітектури на сьогодні має налагоджену систему співпраці з підприємствами-замовниками кадрів (роботодавцями). Така співпраця забезпечує впровадження регіонального компоненту у навчально-виробничий процес, використання сучасних виробничих технологій, можливість якісного відпрацювання програми виробничої практики на сучасному обладнанні та устаткуванні.
Лише за умови тісної співпраці навчального закладу і підприємства можлива підготовка такого кваліфікованого робітника, який відповідав би кваліфікаційним вимогам, володів би знаннями і вміннями, що вимагаються від нього на підприємстві, при виконанні завдань і робіт, які доводиться виконувати робітникові на конкретному робочому місці.
На сьогодні училище заключило угоди про надання освітніх послуг з 15 підприємствами м.Луцька, що дає можливість забезпечити учнів практикою на виробництві та наступним працевлаштуванням.
Закладом освіти укладені двосторонні договори на проходження практики та працевлаштування випускників училища: з ПрАТ «Луцьксантехмонтаж – 536», ТзОВ «Модерн-Експо», СП ТзОВ «Шинака Україна», ПП Лихограй В.І., ЗАТ «Меблі Вікторія», ЗАТ «Меблевий комбінат», ТзОВ «Волинськаелектротехнічна компанія», ТзОВ «Західелектромонтаж», ТзОВ «Луцький домобудівельний комбінат» тощо.
Для продовження навчання за скороченими програмами укладено двосторонні угоди з вищими навчальними закладами ІІІ-IV рівнів акредитації:
- Луцьким національним технічним університетом
- Київським національним університетом культури та мистецтв
- Львівською національною академією мистецтв
- Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів)
Училище оперативно реагує на потреби ринку праці, розширюючи перелік ліцензованих професій згідно замовлень роботодавців. У 2018 році до переліку професій на базі 9 класів додано інтегровану пофесію «слюсар-сантехнік, електрозварник ручного зварювання» та проліцензовано професію «виконавець художньо-оформлювальних робіт».
Для опанування новітніми виробничими технологіями та матеріалами створено та успішно функціонують навчально-практичні центри від компаній «Хенкель Баутехнік Україна», «Кнауф Маркетинг», «Снєжка», за участі компанії «Полімін» та електротехнічного напряму.
Луцьке ВПУ будівництва та архітектури на сьогодні здійснює підготовку кваліфікованих робітників на базі 9 та 11 класів з 16 професій та молодших спеціалістів за трьома напрямками: будівництво та цивільна інженерія, лісове господарство, образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.
Завдання діяльності НПЦ
В рамках системного, конструктивного та взаємовигідного співробітництва колектив училища реалізує наступні завдання через діяльність НПЦ:
- Вдосконалення системи підготовки кадрів для будівництва
- Оновлення змісту професійної освіти і навчання згідно із запитами сучасного ринку праці
- Реалізація інноваційної моделі якісної практико-орієнтованої підготовки фахівців
- Створення навчальних посібників, методичних матеріалів
- Проведення спільних заходів (конкурсів, семінарів, конференцій), тренінгів, майстер-класів
- Впровадження у навчальний процес інноваційних методик
- Проведення спільних майстер-класів, семінарів-практикумів, навчань із подальшою сертифікацією
Впровадження інформаційно-навчальної платформи (інтернет-сторінки).
Досвід закладу освіти з розвитку соціального партнерства було презентовано на міжнародній виставці «Інноватика у сучасній освіті» у 2014 та 2018 роках. У номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення кваліфікованого робітника» Луцьке ВПУ будівництва та архітектури було нагороджено Золотою та Срібною медалями та дипломами І та ІІ ступенів.
Покращення навчально-методичного та матеріально-технічного оснащення навчального процесу
Бібліотечний фонд училища містить 344 підручники та посібники по технологіях Кнауф. При сприянні фірм – партнерів для організації навчання створено сучасні кабінети спецтехнології та виробничі майстерні. Матеріали для облаштування навчальних аудиторій, наочність, стенди, мультимедійну техніку, навчально-методичну літературу, інструменти надали фірми – партнери. Можливість навчатися у відповідно обладнаних аудиторіях за сучасними технологіями служить додатковою мотивацією для учнів в опануванні новими підходами до оздоблення приміщень.
Підприємства – соціальні партнери училища
Custom Post type for Courses
ПАП «Луцьксантехмонтаж-536», м. Луцьк, вул. Клима Савури, 29. Генеральний директор Чорнуха Ігор Вікторович.
ТзОВ «Західелектромонтаж», вул.Червоноармійська, 13. Директор Рогаля Ігор Іванович.
ТзОВ «Житлобуд – 2», м. Луцьк, вул.Конякіна, 16 б. Директор Стефанович Леонід Степанович.
СП ТзОВ «Шинака Україна», м. Луцьк, вул. Рівненьська, 78. Заступник директора Бородій Віталій Миколайович.
ЗАТ «ДБК», м. Луцьк, вул. Індустріальна, 4. Директор Вайман Руслан Олексійович.
ТзОВ «Луцьктехнобуд», м. Луцьк, вул. Лідавська, 6. Директор Кугаєвський Олег Леонідович.
ПП «ВВС», м. Луцьк, вул. Львівська, 151. Директор Савчук Василь Якович
ПП «Житлобуд -1», м. Луцьк, вул. Ніла Хасевича, 35а. Директор Ліпша Олександр Ростиславович.
ТЛТА ПМК -20, м. Луцьк, вул. Коперника, 36. Директор Калуш Василь Іванович.
Підприємство «Пік», м. Луцьк, вул. Кафедральна, 14. Директор Андріанов Віктор Олександрович.
СП ТзОВ «Модерн ЕКСПО», м. Луцьк, вул. Рівненська, 78. Директор Пилипюк Петро Павлович.
ПП «Юнкерс – Сервіс», м. Луцьк, вул. Романюка, 9. Директор Наконечний Павло Іванович.
ПП Макеєв Максим Віталійович, Луцький р-н, с. Гірка Полонка, вул. Горохівська, 26. Заступник директора Мельник Руслан Романович.
ПП Лихограй Володимирович Іванович, вул. Молодогвардійська, 2.
ПП Захарчук Віталій Володимирович.
ПП «Янтіс». Директор Янковий Володимир Олексійович.
Спільною діяльністю навчального закладу з роботодавцями передбачені різні форми співробітництва:
- укладення договорів соціального партнерства між ВПУ будівництва та архітектури і підприємствами-замовниками кадрів;
- забезпечення учнів училища робочими місцями під час проходження виробничого навчання і виробничої практики, які відповідають вимогам кваліфікаційних характеристик;
- спільне оновлення змісту професійно-практичної підготовки учнів навчального закладу шляхом модернізації навчальних майстерень, наближення їх до умов виробництва;
- спільне формування замовлень на підготовку робітничих кадрів;
- проведення семінарів-практикумів представниками підприємств-соціальних партнерів з метою ознайомлення педагогів училища з новими технологіями і прогресивними методами праці;
- залучення передовиків і новаторів будівництва до участі у виховних заходах навчального закладу.