Щороку напередодні Великодніх свят учні та викладачі художньої школи готують виставку розписаних яєць. Звичай виготовляти писанки виник ще з прадавніх часів. Археологи стверджують, що вже у п’ятому столітті розписане яйце було поширене на території сучасної України.
Про це повідомляють інтернет-видання «Волинь Оnline» та на веб-сайті Луцької міськради.
У писанках закодовані загадкові таємничі узагальнені й неперевершені згустки глибинного народного інтелекту. Отож розмальовуючи яйця, діти вкладають у них свою філософію та своє бачення світу, дотримуючись при цьому вірної техніки виконання. Тому кожен малюнок на яйці має символічне значення. Для вихованців художньої школи — це хороша нагода розвивати творчість, уяву, пам’ять, мислення, вміння підбирати кольори та познайомитися з видами й технікою виконання писанок. Варто зазначити, що у Луцькій художній школі мистецтво писанкарства введено окремим уроком композиції.






Організатори мистецького проєкту ще у березні оголосили конкурс на найкращу великодню писанку, до якого запросили дітей віком від 7 до 16 років. За 29 років у виставці взяли участь понад 6 тисяч учасників, які розмалювали майже 22,5 тисячі яєць. Цьогорічний конкурс об’єднав 282 учні Луцької художньої школи, які представили 1290 писанок. Ще 83 експонати представили 12 учасників з семи закладів освіти Луцької територіальної громади.
В урочистому відкритті виставки “Писанковий дивосвіт” взяли участь заступник міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту культури Тетяна Гнатів. Ірина Чебелюк подякувала дітям та батькам за те, що зберігають та розвивають мистецтво писанкарства.



“Для мене художня школа — це неймовірний заклад освіти. Тут панує особлива атмосфера, тут народжуються ідеї, таланти, роботи, які милують око. Я дякую вам, наші діти, бо ви – наше майбутнє. Ви – покоління незламних українців, які доводять своє право на існування, своє право на те, що ми нація, яка має надзвичайно багату історію, різнобарвну палітру мистецтв, які характерні були для наших предків. Тому наше з вами завдання зберегти і примножити усі народні надбання для майбутніх поколінь, які будуть жити в Україні. Дякую вам за творчість, за натхнення, за те, з яким захопленням ви розмальовували ці писанки. Велика кількість ваших шедеврів, що розміщені в цьому залі, свідчить про те, що кожен з вас вклав туди свою частинку серця і душі. Дякуємо нашим Збройним силам за те, що тримають наші кордони. Бажаю миру та перемоги нашій країні”, – наголосила Ірина Чебелюк.
Автори найкращих писанок, які увійшли до експозиції, були нагороджені дипломами та подарунками від Луцької міської ради. Загалом відзнаки отримали 53 учасники конкурсу-виставки.






Під час нагородження переможців до художньої школи завітав і директор Луцького ВПУ будівництва та архітектури Володимир Шмігель. Метою його візиту було налагодження співпраці з випускниками художньої школи та обговорення можливостей для їхнього подальшого навчання в училищі. Також він долучився до урочистого вручення нагород. Серед переможців — і студентка 1-го курсу, групи ДПМ-15, Анна Бондар.



Виставка писанок пронизує своєю особливою енергетикою, коли ти відчуваєш свою значущість на цій землі, тому що кожен у своєму житті має свою місію.



