ЗВІТ ПРО РОБОТУ В МІЖНАРОДНОМУ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ПРОЄКТІ

https://www.vpubud.lutsk.ua

ЗВІТ ПРО РОБОТУ В МІЖНАРОДНОМУ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ПРОЄКТІ

Звіт про роботу в міжнародному німецько-українському проєкті «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» у 2024 році

У травні 2019 року Луцьке вище професійне училище розпочало участь у німецько-українському проєкті «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти», що реалізується Освітнім центром баварської економіки (bbw) gGmbH на теренах Львівської на Волинської областей.

Тісна співпраця в рамках проєкту та поглиблення  взаємовигідної кооперації з підприємством-партнером «Модерн-Експо» сприяло якісній підготовці кваліфікованих робітників з професії «електрозварник ручного зварювання» та фахових молодших бакалаврів. У 2024 році ми продовжили участь у цьому проєкті уже з професією «електромонтажник» та новим підприємством-партнером ВП ТзОВ «Електросервіс». Пропонуємо ознайомитися із хронологією участі нашого закладу освіти у проєкті.

  • 5 березня 2024 року в режимі віртуальної зустрічі відбулася перша частина дводенного семінару з детального планування в рамках реалізації другої фази німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» (2024-2026). Директор училища Володимир Шмігель та методист Валентина Голотюк взяли участь в обговоренні і плануванні основної структури  роботи на наступні 3 роки та визначенні завдань проєктної діяльності.  
  • 11 вересня 2024 року у місті Львів відбулося навчання для працівників центру кар’єри коледжу. У рамках німецько-українського проєкту “Партнерство у сфері професійно-технічної освіти” за підтримки “BBW”, спеціалісти Надія Сахнюк та Роман Штунь пройшли курс на тему “Розширення горизонтів центрів кар’єри: як залучити зовнішніх стейкхолдерів до співпраці”. Навчання було спрямоване на розширення знань та навичок працівників центрів кар’єри в Україні, зокрема на питання ефективної взаємодії з зовнішніми стейкхолдерами. Учасники отримали цінні практичні поради та інструменти для побудови і зміцнення партнерських відносин.

Робота в Лабораторії “Практична співпраця”.

В період реалізації цієї ініціативи навчальний заклад у тандемній парі з партнерською компанією розробив та реалізував мініпроєкт, який сприятиме дуальному навчанню та співпраці між партнерами.

18 вересня 2024р. відбулася перша фаза підготовчого процесу розробки та реалізації мініпроєкту в рамках участі закладу освіти у німецько-українському проєкті, який сприяє дуальному навчанню та співпраці між підприємством – партнерам і закладом професійної освіти. В онлайн-презентації про можливості та завдання Лабораторії для усіх учасників проєкту, яку провів  експерт проєкту п. Юрій Булик, взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання з професії електромонтажник, координатор проєкту від закладу освіти Валентина Голотюк та координатор Центру кар’єри Надія Сахнюк.

10 жовтня 2024р. представники коледжу взяли участь в обговоренні ідеї щодо спільного з підприємством-партнером мініпроєкту в рамках участі в німецько-українському проєкті «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» . Під керівництвом координатора Андрія Яніва, експерта проєкту Юрія Булика майстри виробничого навчання Андрій Козлюк, Ігор Кримчук та методист Валентина Голотюк окреслили основні напрямки майбутньої співпраці закладу освіти з підприємством – партнером.  

30 жовтня відбулося фінальне обговорення ініціативи для розвитку навичок співробітництва між бізнесом та закладом освіти проєкту Лабораторія «Практична співпраця».  Наш заклад освіти презентував розроблений мініпроєкт «Сучасні технології в електроенергетиці», який сприятиме впровадженню елементів дуального навчання з професії «електромонтажник» та розвитку співпраці із підприємством-партнером «Електросервіс». В обговоренні взяли участь координатор проєкту Валентина Голотюк, керівник Центру кар’єри Надія Сахнюк, майстри виробничого навчання Андрій Козлюк та Ігор Кримчук.

В рамках Лабораторії «Практична співпраця» німецько-українського проєкту 15 листопада 2024 року в нашому закладі освіти розпочалася реалізація міні-проєкту «Сучасні технології в електроенергетиці» у співпраці із підприємством-партнером ВП ТзОВ «Електросервіс». Метою такої діяльності є ознайомлення з сучасними технологіями у галузі електроенергетики, формування професійних компетенцій та навичок у здобувачів освіти, впровадження елементів дуальної освіти у навчальний процес. Навчально-практичний тренінг для педагогів та студентів груп ЕОСМ 24, ЕОСМ 34 з теми «Виконання монтажу систем заземлення та занулення. Вимірювання опору заземлюючого пристрою» провів директор з виробництва ВП ТзОВ «Електросервіс» п. Михайло Кереб. Майбутні кваліфіковані електромонтажники мали нагоду повчитися у досвідченого професіонала – практика. У тренінгу взяли участь 2 майстри в/н, викладач спецпредметів, 30 студентів.

5 грудня 2024 року студенти груп ЕОСМ-14 та ЕОСМ-34 разом зі своїми наставниками відвідали підприємство «Електросервіс», яке є соціальним партнером в реалізації елементів дуальної освіти в Луцькому ВПУ будівництва та архітектури. Директор з виробництва п. Михайло Кереб провів цікаву екскурсію по виробничих дільницях підприємства та навчально-практичний тренінг на  тему «Роль електромонтажників у відбудові електроенергетики України у військовий час». У рамках співпраці підприємство «Електросервіс» також допомогло з оснащенням навчально-практичного центру «Електромонтажник» сучасним інструментом для оформлення навчального стенду. Навчально-практичний тренінг на базі підприємства пройшли 3 майстри в/н, 1 викладач спецпредметів, 30 студентів.

  • 2 жовтня 2024 року в рамках німецько-українського проєкту відбувся черговий онлайн-семінар з циклу «Управління персоналом» на тему «Стрес-менеджмент і керування енергією», який провела експертка від Освітнього центру баварської економіки bbw gGmbH п. Аня Пфляум. Тематика формування твердих та м’яких навичок є актуальною для нашого закладу освіти, оскільки ми працюємо над методичною темою «Розвиток професійних навичок та універсальних компетенцій здобувачів освіти як основа соціалізації та професійного успіху особистості». В роботі семінару взяли участь методист училища Валентина Голотюк, координатор Центру кар’єри Надія Сахнюк, майстри виробничого навчання з професії «електромонтажник» Андрій Козлюк, Вадим Дмитріюк, Ігор Кримчук.
  • 18 жовтня 2024р.онлайн-семінар з охорони праці у професійному напрямку «Електрик» провів віцепрезидент Львівської ТПП Роман Васильович Баран спільно з доцентом кафедри цивільної безпеки НУ «Львівська політехніка» Юрієм Володимировичем Котом. Участь у семінарі взяли майстри виробничого навчання, викладачі спецпредметів з професії електромонтажник, інженер з охорони праці закладу освіти.
  • 24 жовтня відбувся черговий технічний тренінг та практичний семінар для електриків „Сучасні методи керування в електроприводах та системах електропостачання“. Студенти групи ЕОСМ, майстри виробничого навчання і викладачі спецпредметів взяли участь у заході, який провів експерт з електроенергетики Мирон Гоянюк. Учасники семінару ознайомилися з можливостями, які відкриваються при використанні штучного інтелекту в підготовці електромонтажників, розглянули питання моделювання електричних схем за допомогою нейронних мереж. Учасникам семінару було продемонстровано сучасні системи керування освітленням і освітлювальними мережами, використання напівпровідникових та комутаційних апаратів в автоматичних системах керування.
  • 04.11.2024р. в рамках німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійної освіти» відбувся онлайн-семінар «Система управління охорони праці в Україні та стандарти ЄС», який провів віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати Роман Баран спільно з доцентом кафедри цивільної безпеки НУ «Львівська політехніка» Юрієм Котом.
  • 7 листопада 2024 року наш навчальний заклад мав честь приймати регіонального координатора баварської економіки BBW gGmbH частини проєкту партнерства у сфері професійно-технічної освітив Україні, Андрія Яніва. Разом із директором коледжу Володимиром Шмігелем було здійснено візити на підприємства-партнери, що беруть участь у реалізації програми дуальної освіти в Україні. Серед них: ТОВ “Електросервіс”, ПрАТ “Луцьксантехмонтаж №536” та “Modern EXPO”.
  • 08.11.2024р. викладачі та майстри виробничого навчання з професії електромонтажник взяли участь в онлайн-семінарі «Діджиталізація та освіта», який провів експерт Освітнього центру баварської економіки bbw gGmbH д-р. Ян Ульманн.
  • Обговорили компетенції майбутніх кваліфікованих робітників за професійним напрямком Електрик / Відновлювальна енергетика  на семінарі «Визначення компетенцій за професійними напрямками», який провів експерт Освітнього центру баварської економіки bbw gGmbH Артур Петерманн
    19 листопада 2024 року в Луцькому ВПУ будівництва та архітектури відбувся технічний тренінг та практичний семінар „Welducation Simulator. Ефективне навчання та підготовка зварювальників високої кваліфікації “ для викладачів, майстрів виробничого навчання та наставників учнів підприємства-партнера «Модерн-Експо» в рамках участі в німецько-українському проєкті та співпраці з Освітнім центром баварської економіки (bbw) gGmbH. Тренінг та практичний семінар  провів п.Юрій Талабко, IWE інженер зі зварювання.
  • 4 та 13 грудня 2024 року в рамках німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійної освіти» працівники Луцького ВПУ будівництва та архітектури були учасниками онлайн-семінарів «Діджиталізація та освіта», який провів експерт Освітнього центру баварської економіки bbw gGmbH д-р. Ян Ульманн. Майстер виробничого навчання Ігор Кримчук, координатор Центру кар’єри Надія Сахнюк та методист Валентина Голотюк мали можливість ознайомитися з новими прикладами використання штучного інтелекту в освітньому процесі і можливостями застосунків Claude.3.5, Mistral, Gamma.app.
  • 16 та 17 грудня 2024р. в рамках проєкту «Партнерство у сфері професійної освіти» відбулися онлайн-семінари «Підприємства: класифікація, система оподаткування та податкове законодавство. Співпраця між навчальними закладами та компаніями як форма державно-приватного партнерства», які провів віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати Роман Баран. У роботі семінарів взяли участь координатор проєкту Валентина Голотюк та координатор Центру кар’єри Надія Сахнюк. Учасники онлайн-семінарів ознайомилися з порядком створення та реєстрації підприємства, післяреєстраційними процедурами, розглянули класифікацію підприємств, розібрали види підприємств за розміром та видами діяльності.
  • 20 грудня відбувся останній у році онлайн-семінар «Діджиталізація та освіта», який провів експерт Освітнього центру баварської економіки bbw gGmbH д-р. Ян Ульманн.