КОНКУРСИ

https://www.vpubud.lutsk.ua
КОНКУРСИ

КОНКУРСИ

Перший  етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з професії маляр серед учнів ПТНЗ

          28 березня 2019 року на базі Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури в майстерні НПЦ «Sniezka» відбувся перший етап конкурсу професійної майстерності серед учнів училища, які навчаються за професією маляр. У конкурсі взяли участь представники 5 навчальних груп. У практичній частині потрібно було виконати: наклеїти декоративний  карниз, зробити розмічання поверхні для декоративного оздоблення за заданою схемою та  пофарбувати латексною фарбою Śnieżka Nature.

           Найкращий результат за сумою балів у теоретичному та практичному турах показав Пашкуда Дмитро, учень групи №32(майстер виробничого навчання Ткаченко Тетяна, викладач спецпредметів Прохоренко Надія).

Конкурс «ДЕКОРУВАННЯ ГОТОВОГО ДЕРЕВ’ЯНОГО ВИРОБУ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОДУКТІВ ТМ VIDARON КОМПАНІЇ «CНЄЖКА-УКРАЇНА»

СЕРЕД ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ, НА БАЗІ ЯКИХ ФУНКЦІОНУЮТЬ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ «ŚNIEŻKA».

Мета конкурсу: Виявлення рівня професійної підготовки (засвоєння необхідних знань i володіння навичками щодо технології використання лакофарбових виробiв ТМ «VIDARON» в учнiв за професiями «Столяр», «Виробник художніх виробів з дерева», а також оцінка умінь учнів створювати сучасні декоративні покриття на дерев’яних виробах.

Команда нашого училища виконувала конкурсне завдання по декоруванню готових дерев’яних виробів, які прикрасили інтер’єр навчального корпусу.

Творчі ідеї втілювали учні Кропива Микола, Мельник Микола, Поліщук Артем, Хомич Іван, Газюк Богдан під керівництвом Гілітухи Анатолія та Семенюка Сергія.

Опис композиційного та кольорового рішення

Для участі в конкурсі декорування дерев’яного виробу були виготовлені два вироби, а саме, лавка декоративна різьблена та різьблений дверний портал для обрамлення входу в музей дипломних робіт учнів відділення художніх ремесел Луцького ВПУ будівництва та архітектури.

Композиційне рішення оформлення інтер’єру навчального корпусу полягає в гармонійному поєднанні декоративних дерев’яних виробів різного функціонального призначення в єдине ціле. Багатство різьбленого рослинного декору дверного порталу виділяє вхід в музей дипломних учнівських робіт і служить акцентом в цьому інтер’єрі, а криволінійний силует лавки органічно вписується в загальний ансамбль доповнюючи середовище функціональністю.

Кольорова гама декорованих виробів виконана в притаманній палітрі природніх відтінків деревини.

Опис етапів виконання робіт включає лише декорування готових дерев’яних виробів.

Фотозвіт та опис етапів роботи

Шпаклювання щілин та нерівностей на поверхні виробу. Брашування

Роботи почались з заповнення тріщин та нерівностей на поверхні виробів використовуючи акрилову шпаклівку для деревини – VIDARON SZPACHLA DO DREWNA. Нанесення шпаклівки на вироби здійснюємо за допомогою металевого шпателя. В місцях ширших і глибших щілин шпаклівку наносили двічі з технологічною перервою на висихання. Деталі декоративної лавки оброблялись в техніці брашування.

Шліфування поверхні

Поверхні дерев’яних виробів пошліфовано ручним та механізованим способом шліфпапером №150-200.  Плоскі та рівні поверхні виробів шліфуємо за допомогою шліфмашинки, рельєфні та криволінійні – вручну.

Знепилення відшліфованої поверхні

Відшліфовану поверхню ретельно очищаємо від пилу за допомогою порохотяга, вогкої ганчірки та пензля.

Захист від біологічних загроз

Щоб захистити дерев’яні вироби від впливу біологічних загроз обробляємо знепилені поверхні ґрунтувальним шаром безбарвного захисного засобу VIDARON IMPREGNAT

Міжшарове шліфування

Через 24 години проводимо повторне шліфування поверхні виробів для зняття ворсу шліфпапером №200-320.

Знепилення відшліфованої поверхні

Відшліфовану поверхню ретельно очищаємо від пилу за допомогою порохотяга, вогкої ганчірки та пензля.

Декорування поверхні

Для декорування (тонування) поверхні використовуємо VIDARON BEJCA, який наносили методом втирання тампоном. Для виявлення фактури деревини і підкреслення силуету різьблення  повторно шліфуємо поверхню виробів.

Знепилення відшліфованої поверхні

Відшліфовану поверхню ретельно очищаємо від пилу за допомогою порохотяга, вогкої ганчірки та пензля.

Захисне лакування

Для захисного лакування  на поверхні виробів наносимо зовнішній лак VIDARON LAKIER ZEWNETRZNY. Лак наносимо рівномірно пензлем вздовж волокон деревини. Час висихання 24 години.

Матування поверхні

Після повного висихання першого шару лаку поверхню шліфуємо дрібнозернистою шліфувальною шкіркою зернистістю №220-320.

Знепилення відшліфованої поверхні

Відшліфовану поверхню ретельно очищаємо від пилу за допомогою порохотяга, вогкої ганчірки та пензля.

Повторне лакування

Другий шар лаку наносимо на вироби зовнішнім лаком VIDARON LAKIER ZEWNETRZNY. Спосіб нанесення другого шару лаку за допомогою пульверизатора (аерографа). Поверхня набуває повних експлуатаційних характеристик через 7 днів.

Готові вироби в навчальному корпусі Луцького ВПУ будівництва та архітектури

Декоративна різьблена лавка і декоративний різьблений дверний портал в музей дипломних робіт учнів відділення художніх ремесел Луцького ВПУ будівництва та архітектури, які декорувались і опоряджувались лакофарбовими матеріалами ТМ «VIDARON».

Вітаємо з перемогою!

14-16 травня 2019 року у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії маляр.

Волинську область на Всеукраїнському конкурсі представляв учень групи №32 Дмитро Пашкуда. За результатами теоретичного (комп’ютерне тестування з фахових предметів) та практичного турів Дмитро посів IV призове місце.

Вітаємо призера та його наставників майстра в/н Тетяну Анатоліївну Ткаченко, завідуючу майстернею НПЦ «Sniezka» та Прохоренко Надію Олександрівну, викладача спецтехнології із заслуженою перемогою!!!

Конкурс  «КРЕАТИВНИЙ ІНТЕР’ЄР, СТВОРЕНИЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИРОБІВ КОМПАНІЇ «CНЄЖКА-УКРАЇНА» 

СЕРЕД    ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ, НА БАЗІ ЯКИХ ФУНКЦІОНУЮТЬ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ «ŚNIEŻKA».

Мета конкурсу: Виявлення рівня професійної  підготовки (засвоєння  необхідних знань i володіння навичками щодо технології  використання  лакофарбових виробiв ТМ «ŚNIEŻKA» в учнiв за професiями  «Маляр»,   «Опоряджувальник», а також    оцінка умінь учнів створювати креативні інтер`єри.

Протягом кількох останніх місяців II семестру 2017-18 н.р. команда нашого училища виконувала конкурсне завдання в навчальному кабінеті № 44 Хімії, біології, екології. Творчі ідеї втілювали учні групи № 32 Дик Віктор, Свірський Віталій, Прадун Володимир, Кушнір Дмитро, Музичко Олексій під керівництвом Гупала Андрія та Прохоренко Надії.

Опис композиційного та кольорового рішення

Композиція декоративного оздоблення стіни несе змістове навантаження. В центрі стіни зображено коло – найпоширеніша геометрична фігура в природі. Коло є символом Сонця, земної кулі, безкінечної циклічності в природі та існуванні людства. Знизу кола розміщені стилізовані під рослини руки. Адже без підтримки та збереження людиною гармонії світу може загинути саме людство.

В самому колі  присутні зображення розкритої книги, мікроскопа та колби як засобів пізнання природи. Також використані метелики – гарні та тендітні творіння.

Горизонтально по всій стіні показано спіраль ДНК – нуклеїнова кислота, яка відповідає за збереження та передачу спадкової інформації. Це зображення дасть учням розуміння першопричин виникнення всього живого на планеті.

Декоративне оздоблення стіни розміщене праворуч від учнів і буде під час уроку сприйматись ними боковим зором.

Кольоровій гамі оздоблення притаманні  найпоширеніші відтінки в природі – зелений, коричневий та охристо-жовтий. Такі  поєднання кольорів підтримують змістове навантаження композиції та не будуть відволікати учнів від сприйняття інформації на уроці.

Фотозвіт етапів роботи

Підготовка поверхні

Використано такі матеріали  ТМ «ŚNIEŻKA»: ACR YLPUTZ® GU40 ПОЛIМEРНА ГРУНТОВКА УНІВЕРСАЛЬНА.

Виконано такі роботи: Змивання набілу зі стін; Розшивання тріщин; Грунтування

Обробка  поверхні

Використано такі матеріали  ТМ «ŚNIEŻKA»: ACRYLPUTZ® ST10 START ШПАКЛЮВАЛЬНА ГЛАДЬ 2 В 1 СТАРТ +ФІНІШ;   ACRYLPUТZ® FX23 FLEX ЕЛАСТИЧНА  МАСА   ДЛЯ РЕМОНТУ 3 BMICTOM СКЛОВОЛОКНА;  ACRYLPUTZ® FS20 FINISZACRYLPUTZ® GU40 ПОЛIМEРНА ГРУНТОВКА УНІВЕРСАЛЬНА.

Виконано такі роботиШпаклювання тріщин та вибоїн; Локальне вирівнювання поверхні; Фінішне шпаклювання; Шліфування з підсвічуванням; Грунтування

Розмічання   поверхні

Виконано такі роботиПеренесення  малюнка на стіну за допомогою ноутбука та проектора.  Обведення контурів малюнка на стіні. Розмічання  ліній малярним шнуром. Перевірка розмірів  та корекція за допомогою контрольно- вимірювальних інструментів: лазерного рівня, будівельного рівня.

Створення моделюючої фактури та фарбування

Використано такі матеріали  ТМ «ŚNIEŻKA»: ACRYLPUTZ® FS20 FINISZ  ;

ACR YLPUTZ® GU40 ПОЛIМEРНА  ГРУНТОВКА УНІВЕРСАЛЬНА; Śnieżka Energy матова латексна фарба для інтер’єрів ; Śnieżka White Effect  матова акрилова фарб; Śnieżka COLOREX універсальні пігментні концентрати .

ТМ VIDARON  АКРИЛОВИЙ ЛАК.

Виконано такі роботи: Створення моделюючої фактури в центральній частині композиції;  Грунтування фактури; Механізоване фарбування в техніці ОМБРЕ;

Фарбування з елементами художнього розпису; Лакування поверхні.

No Comments

Give a comment